فرصت مجدد وزارت کشور به احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق ندادند
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: احزابی که اساسنامه خود را با قانون جدید تطبیق ندادند، می توانند با فرمت جدیدی پروانه بگیرند.

آکاایران: دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: احزابی که اساسنامه خود را با قانون نوین تطبیق ندادند، می توانند با فرمت جدیدی پروانه بگیرند.

آکاایران: فرصت مجدد وزارت کشور به احزابی که خود را با قانون نوین تطبیق ندادند

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید ملانوری، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و مدیرکل دفتر امورسیاسی وزارت کشور در نشست کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که ظهر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: همان طور که می‌دانید این چهارمین جلسه ماده ۱۰ در سال ۱۳۹۸ است.
وی ادامه داد: اولین دستور ما اصلاح مرامنامه کانون تربیت ایران اسلامی بود که با توجه به  گزارش مجمع عمومی این کانون، اصلاح مرامنامه  آن مورد تصویب قرار گرفت.
ملانوری افزود: موضوع دیگر گزارش مجمع عمومی حزب همدلی مردم تهران و صدور پروانه یک حزب تازه به نام حزب قانون بود که برای بررسی بیشتر دستگاه‌های امنیتی به جلسه آتی موکول شد.
مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: علاوه بر این گزارش مجمع عمومی خانه پرستار مطرح شد که مورد تصویب قرار گرفت، اما صلاحیت چند نفر از این افراد باید  مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد، از این رو تصمیم‌گیری درباره این موضوع نیز در جلسه آتی مطرح خواهد شد.
وی ادامه داد: گزارش مجمع عمومی حزب جامع خط امام و اصلاح مرامنامه و اساسنامه انتخابات شورای مرکزی و بازرسی هم در جلسه مطرح شد که به درخواست تعدادی از اعضا برای بررسی بیشتر به جلسه بعدی موکول شد.
ملانوری افزود: همچنین گزارش مجمع عمومی و اصلاح اساسنامه مرامنامه حزب ندای ایرانیان مطرح شد که مورد تصویب قرار گرفت، اما صلاحیت یکی از اعضای آن احراز نشد، همچنین گزارش مجمع عمومی و اصلاح مرامنامه و اساسنامه حزب جامع زنان انقلاب اسلامی مطرح شد که صلاحیت ۵ نفر از آنان نیز احراز نشد.
وی بیان کرد: گزارش اصلاح اساسنامه و مقررات جامع انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار نیز موضوع دیگری بود که مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت، اما صلاحیت ۱ نفر از اعضای آن احراز نشد و قرار شد برای بررسی بیشتر در جلسه آتی صلاحیت این فرد مورد بررسی قرار گیرد.
مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: حزب تازه تاسیس مجمع اصولگرایان نواندیش خراسان رضوی در مهلت قانونی خود باید مجمع عمومی برگزار می‌کردند که موفق نشدند و تقاضای برگزاری مجدد مجمع به مدت ۶ ماه را ارائه کردند و از این جهت به استناد تبصره ۲ ماده ۳ قانون مهلت برگزاری مجمع عمومی برای یک بار تمدید خواهد شد و اعضا برای این تمدید به مدت ۳ ماه موافقت کردند.
ملانوری خاطرنشان کرد: همچنین گزارش شکایتی از سوی سازمان بازرسی کل کشور از خانه کشاورز ارائه شده بود که در این کمیسیون مطرح شد و برای ادای توضیحات در جلسه بعدی مطرح خواهد شد.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این برگزاری مجمع عمومی و مرامنامه انتخاباتی حزب کارگزاران انقلاب اسلامی نیز به جلسه آتی موکول شد، همچنین موضوع تاسیس یک جبهه دیگر به نام پیشرفت و عدالت مطرح شد که به اطلاع کمیسیون رسید و از این پس می‌تواند فعالیت کند.
ملانوری در پایان گفت: همچنین وزارت کشور به احزابی که اساسنامه خود را با قانون نوین تطبیق ندادند،  فرصت داد تا فرمت نوین پروانه دریافت کنند.
 
انتهای پیام/
.

منبع : https:yjc.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :