آکاایران: برنامه بلوا حتی به قیمت جان ۱۵۰ هزار نفر

دشمن در نبردی تمدنی، اقتدار فزاینده و بی سابقه جمهوری اسلامی در طول تاریخ چند قرن اخیر ایران را کاملاً جدی گرفته و از هیچ ضربتی دریغ نمی ورزد.

به گزارش مشرق، «محمد ایمانی» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:


  ۱- «آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا» (DIA) وابسته به پنتاگون، اخیرا گزارشی ۱۳۰ صفحه ای درباره توانمندی های نظامی- منطقه ای ایران منتشر کرد که طبعا غیر از گزارش های سرّی آن است. این اولین بار است که DIA، پس از انتشار گزارش هایی درباره روسیه و چین، گزارش ویژه ای را با تمرکز بر توانمندی های ایران منتشر می کند. اما چرا ایران این قدر اهمیت پیدا کرده است؟ سه ماه قبل در حالی که گزارش DIA تهیه می شد، نشریه تخصصی فارین پالیسی با رئول مارک گرشت افسر سابق سیا درباره ابعاد این پرسش که «رهبر ایران چگونه ترامپ را شکست داد؟»، گفت وگو کرد.

گرکت در پاسخ، با وجود عقده گشایی می گوید «من می توانم بر مبنای مستندات آماری بگویم که رهبر ایران قطعا برتر از ترامپ و در نقطه مخالف او قرار دارد». او از ۳۰ سال «رهبری هوشمندانه» آیت الله خامنه ای یاد می کند و می گوید «فاقد شک، او قهرمانی جدی و موفق ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این طرف است. او فوق العاده باهوش است و از مهارت های ممتاز و استعدادهای عالی برخوردار است».


۲- دشمن در نبردی تمدنی، اقتدار فزاینده و بی سابقه جمهوری اسلامی در طول تاریخ چند قرن اخیر ایران را کاملاً جدی گرفته و از هیچ ضربتی دریغ نمی ورزد. اما متأسفانه برخی مدیران و رسانه های ما یا این اقتدار را نمی فهمند، یا متأثر از نفوذ ناتوی اطلاعاتی و فرهنگی، خلاف لوازم اقتدار عمل می کنند. شبیخون اخیر دشمن، سندی بر این مدعاست. اما آیا واقعاً مسئله اصلی، بنزین بود یا چالش مهم تری در میان است که بی تدبیری بنزینی، جزئی از آن است؟ می توان در پژوهشی مفصل ثابت کرد جبهه صهیونیسم مسیحی چگونه همزمان با تحمل شکست های سنگین در «جنگ جهانی چهارم و سوم» - جنگ مستقیم و نیابتی در منطقه- بر راهبرد «تضعیف و تحلیل اقتدار ایران از درون» متمرکز شد. از نگاه آنها، هدف اصلی روند برجام (برجامیزاسیون)، نه فقط مهار برنامه هسته ای، بلکه ریل گذاری نفوذ و به تحلیل بردن قدرت ملی ایران در ابعاد مختلف بود.


۳-  جان ساورز رئیس سرویس جاسوسی انگلیس چند سال قبل، از پروژه ای گفت که همچنان توسط مثلث CIA، موساد و MI۶ در حال پیگیری است. به تصریح آقای ظریف، انگلیس در دوساله پس از برجام و بر خلاف تعهدش، اجازه نداد ایران حتی یک حساب بانکی در لندن باز کند. با این حال، جان ساورز - که عضو تیم مذاکرات انگلیس در مذاکرات آقای روحانی با تروئیکای اروپایی در سال ۸۲ بود-  مهر ۹۴ به شبکه CNN گفت «توافق هسته ای ظرف ۱۵ سال آینده، ایران را به کشوری نُرمال تبدیل خواهد کرد. ما شاهد کشوری هستیم که در مرحله انتقال از مبانی انقلابی به کشوری نُرمال تر قرار دارد اما در داخل ایران در این مسیر، چالش وجود دارد. ما نیاز داریم صبر استراتژیک داشته باشیم تا به آن فرصت دهیم در ۱۰- ۱۵ سال آینده توسعه یابد و ایران را به کشوری نُرمال تبدیل کند». از این منظر، برجام باید از ایران، انقلاب زدایی و در واقع اقتدارزدایی کند؛ خواب پنبه دانه و رویای بازگشت ایران به عصر پهلوی و قجری که در تیول انگلیس بود. این رویکرد، عوامل و لوازمی را نیاز داشت. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، چند ماه قبل در جمع عناصر ضدانقلاب گفت «ما به دنبال اقدام نظامی برای تغییر حکومت ایران نیستیم. مأموریت ما ایجاد فرصت حمایت انتقالی است. بهترین نفع ما این است که رهبران ایران، غیرانقلابی باشند».


۴- وزیر محترم اطلاعات ۲۴ تیر ۹۶ در جلسه اداری کرمانشاه گفت «امروز همزمان با ناتوی فرهنگی و نظامی، با ناتوی اطلاعاتی مواجهیم. در شرایطی که دشمنان مشغول توطئه علیه توفیقات ایران اسلامی در منطقه هستند و غرب آسیا در حال بازمهندسی است، اهمیت حفظ و ارتقای امنیت کشور بسیار بیشتر از گذشته است و نباید دچار تأخر اطلاعاتی و امنیتی شویم». سخن بسیار متینی است. اما یک جست وجو در اینترنت بکنید. جز همان یک بار، چه زمان دیگری درباره «ناتوی اطلاعاتی» اطلاع رسانی شد تا نخبگان و مدیران ما در جریان خطر جاری قرار بگیرند؟ این را مقایسه کنید با گزارش هایی که آژانس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل درباره ایران منتشر می کنند. آیا برخی مدیران ما از ناتوی اطلاعاتی و فرهنگی غافل نشدند و عوامل شبکه سازی شده دشمن، به امنیت ملی ما شبیخون نزدند؟ ما در همین چند ماه اخیر، تحرکات ناتوی اطلاعاتی را در قالب تلاش برای ایجاد آشوب «مجازی بنیان» در عراق و لبنان شاهد بودیم و مشابهش را زمستان ۹۶ و آبان ۹۸ تجربه کردیم. میز اطلاعاتی و عملیاتی مشترک، سال هاست علیه ایران فعال شده و از برخی مدیران و نمایندگان فراری شبه اصلاح طلب بیگاری می کشد.


۵-  یکی از ترمینال های وابسته به ناتوی اطلاعاتی، کانال آمدنیوز بود که از ارتباطات آلوده داخلی تغذیه می کرد. این کانال در انتخابات ۹۶، ضمن تخریب نامزدهای انتخاباتی، تظاهر به حمایت از برخی دولتمردان می کرد اما وقتی به تدارک اغتشاش دی ۹۶ رسید، هویت خود را آشکار کرد. نیما زم مدیر کانال، پس از انتخابات ۹۶ در گفت وگو با یکی از عناصر ضدانقلاب، تحلیل مافوق های خود را این گونه بازگو کرد؛ «ما تحلیل داشتیم. آن حمایت در انتخابات، برای افزایش ناکارآمدی و رساندن کشور به نقطه جوش بود». یک سؤال مهم: شش سال معطل کردن کشور با وعده های آمریکا و اروپا، پیامدی جز تضعیف اقتصاد ملی و ناراضی تراشی (تدارک نقطه جوش!) می توانست داشته باشد؟ و اگر این روند، موجب رکود و تورم و بیکاری و شکاف طبقاتی، و کاهش ارزش پول ملی و سخت تر شدن فضای کسب و کار شده، آیا شک برانگیز نیست که برخی برجام زدگان، برای حرکت در باتلاق نوین دشمن در قالب FATF جنجال می کنند؟!


۶-  چرا دشمن در شبیخون اخیر (به بهانه بنزین) آماده اقدام بود، اما دولتمرد ما این طرف ادعا می کرد صبح جمعه از سهمیه بندی شدن بنزین خبردار شده؟ چرا برخی نهادهای مسئول غافلگیر شدند، در حالی که دشمن مترصد بود؟ عبدالله ناصری (مشاور خاتمی و عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان) در کنار اصغرزاده، دومین نفری است که ادعا کرد «دولت روحانی، رحم اجاره ای اصلاح طلبان است». اما او اخیرا ضمن فرافکنی گفته است «این اولین بار نیست که روحانی نه به کارشناسی بیرون از دولت توجه می کند، نه به کارشناسی درون دولت. ما در همان آبان ماه - حتی قبل از اعلام گرانی بنزین-  خبرهایی داشتیم که دولت و آقای روحانی تصمیم گرفته اند، اما وزارت اطلاعات مخالف این اقدام بوده. دستگاه های امنیتی حتما با این نظر مخالف بوده اند... این ناهماهنگی و بی توجهی به حوزه کارشناسی، نه برای اولین بار است و نه آخرین بار خواهد بود. مشکل اصلی روحانی این بوده که اساساً به حوزه های کارشناسی خیلی توجهی نداشت. هر طور که نگاه کنیم تصمیم افزایش قیمت بنزین نقطه آغازش با وزارت نفت و دولت است و آقای روحانی مسئول است».


۷-  اما قبل از ناصری، «محمدجواد- ر» (عضو حزب اتحاد ملت و سردبیر نشریه حزب) به «جماران» گفت «وزیر اطلاعات در جلسه هیئت دولت هشدار داده که اگر بنزین را گران کنید، جامعه به هم می ریزد و روحانی خندیده است. اینکه می گویند گران کردن بنزین تصمیم غیرکارشناسی و اطلاع رسانی آن هم غلط بوده؛ اتفاقاً از نظر روحانی، هم کارشناسی بوده و هم نحوه اطلاع رسانی- در واقع «اطلاع نرسانی»-  درست بوده تا جامعه بیشتر عصبانی شود. روحانی قمار کرد تا ببیند نتیجه اش چه می شود»(!) کدام یک از این دو اصلاح طلب درست می گوید؛ چالش آفرینی در اثر بی تدبیری یا بی تدبیری برای چالش آفرینی؟ آیا روحانی از سوی همان ها که دولت او را اجاره ای و کاتالیزور گذار می نامیدند، قربانی شد تا سپس، در نشریه حزب اتحاد ملت (بدیل حزب منحله مشارکت) و از زبان «عباس- ع» تحت فشار استعفا قرارش دهند؟ «عباس- ع» سال ۸۲ هم به تبعیت از فرمول کودتاهای رنگی، خواستار استعفای خاتمی و خروج از حاکمیت شد. این همان فرمولی است که بقایای حزب بعث و شیعیان انگلیسی در عراق و فالانژیست ها و مزدورانی مانند جعجع و جنبلاط در لبنان به اجرا گذاشته و با آشوب افکنی، رئیس دولت را به استعفا واداشتند. در عراق، عادل عبدالمهدی خار چشم آمریکا و انگلیس بود؛ اما در لبنان، سعد حریری، متحد آنها محسوب می شد. هدف بعدی دشمن در این نقشه، زدن فرآیند انتخابات و از کارکرد سالم انداختن آن به عنوان پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی است.


۸-  صادق خرازی (معاون وزیر خارجه در دولت اصلاحات و سفیر بعدی در پاریس) اخیرا گفت گاهی به شوخی می گویم مسئولین ما صبح به صبح که بیدار می شوند برنامه ریزی و بخشنامه صادر می کنند که انقلاب را از بین ببرند و این مردم اند که آن را حفظ می کنند. رهبری نمی گذارد دولت سقوط کند. آقای خاتمی به من گفت خدا رهبری را حفظ کند که در این شرایط سخت، دولت را حمایت کرد. اگر حمایت رهبری نبود، معلوم نبود سرنوشت دولت چه می شد». مشابه همین ارزیابی را مسعود بهنود (همکار نشریات زنجیره ای و بی بی سی) سال ۸۲ در گفت وگو با قاصدک آنلاین (نشریه دانشجویی در تورنتو) عنوان کرد:


«اصلاً نوع گفتمان در زمان شاه جور دیگری بود. طوری که حتی در جمع چند نفره هم، کسی کمتر از اعلیحضرت نمی گفت، نوشتن که هیچ. از نخست وزیر و وزرا هم حتی نمی شد انتقاد کرد. هویدا هر سال که شاه به سن موریس برای اسکی می رفت، سردبیرها را می خواست و می گفت شاه دو ماهی می خواهند استراحت کنند و خسته شده اند. اگر جوادیه آب و یا بم نان ندارد، همیشه نداشته اند. در این دو ماه هیچ خبر منفی ننویسید... هویدا می گفت اشکالی ندارد مردم حتی ۴۰ هزار تا از روزنامه شما را نخرند، پولش را می دهیم. بعد از انقلاب حتی در بدترین دوران مطبوعات، موقعی که ماها مخفی شده بودیم، سانسور این طوری نشد، یعنی به این ترتیب که نماینده ساواک بیاید بغل دست من، تیتر بخواند... تازگی ها ابراهیم نبوی یک نامه تندی نوشته به شادی صدر که؛ در آن روز [دوره اصلاحات] همه تسمه پاره کرده بودیم... از حق نگذریم آقای خامنه ای ایستاده، تا حالا نگذاشته خاتمی را بخورند. وگرنه می خورندش، اگر آقای خامنه ای نباشد... آقای خاتمی در دنیا به هیچ کس به اندازه آقای خامنه ای بدهی ندارد. او نجاتش داده است».


۹-  خبرگزاری رویترز که بازوی عملیاتی MI۶ محسوب می شود، در مطلبی سراسر دروغ مدعی شده در اغتشاش اخیر در ایران ۱۵۰۰ نفر کشته شده اند. به شهادت تاریخ، برای صهیونیسم مسیحی تفاوتی نمی کند که برای موفقیت یک کودتا و آشوب در ایران یا کشوری دیگر، ۱۵۰ نفر کشته شوند یا ۱۵۰۰ و یا ۱۵ هزار نفر. حتی اگر ۱۵۰ هزار نفر هم قربانی شوند، آنها دردشان نمی آید. مگر در عراق و افغانستان و سوریه و فلسطین و یمن و بحرین، بی واسطه یا باواسطه، چند میلیون انسان را نکشتند یا آواره نکردند؟ منطق آنان، بی ثبات کردن منطقه با کمک پول های کثیف سعودی و جمع آوری اراذل و اوباش منطقه شامل قاتلان خاشقجی، حزب بعث عراق، گروهک تروریستی منافقین (قاتلان ۱۷ هزار شهروند ایرانی)، داعش و فالانژیست هاست. سرانگشتان این پروژه خونین را باید به دقت شناسایی و قبل از ارتکاب هر خیانت جدیدی، بی ملاحظه قطع کرد.

.

منبع : mashreghnews.ir