نقیب زاده: رفتار آمریکا با ایران،شبیه رفتار با صدام است/ روزنامه حامی دولت: روحانی،نه دیپلمات است و نه حقوقدان
اصلاح طلبان از یکسو مدعی هستند که باید با برجام موشکی و منطقه ای بر مولفه های قدرت خود چوب حراج بزنیم و از سوی دیگر مدعی هستند که سایه جنگ بالای سر کشور است و ج
آکاایران: نقیب زاده: رفتار آمریکا با ایران،شبیه رفتار با صدام است/ روزنامه حامی دولت: روحانی،نه دیپلمات است و نه حقوقدان

آکاایران: نقیب زاده: رفتار آمریکا با ایران،شبیه رفتار با صدام است/ روزنامه حامی دولت: روحانی،نه دیپلمات است و نه حقوقدان

اصلاح طلبان از یکسو مدعی هستند که باید با برجام موشکی و منطقه ای بر مولفه های قدرت خود چوب حراج بزنیم و از سوی دیگر مدعی هستند که سایه جنگ بالای سر کشور است و جنگ نزدیک است!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می توان از لابه لای گزارش ها و عناوین خبری رسانه های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می تواند برای مخاطبین قابل استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه های مشرق" نکات و تأملات قابل استخراج از رسانه ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه های مشرق» همراه شوید.

*******

** نقیب زاده:رفتار آمریکا با ایران،شبیه رفتار با صدام است

«احمد نقیب زاده» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه سازندگی نوشت:«آنچه آمریکایی ها در ۴ دهه گذشته تاکنون در قبال ایران در پیش گرفته اند، مدلی شبیه رفتار با عراق بوده است. آمریکایی ها یک دهه رژیم صدام را تضعیف کردند، به گونه ای که تحریم های فلج کننده ای برای این کشور وضع شد. زمانی که عراق از درون استحکام داخلی اش را از دست داد، آمریکایی ها اقدام به حمله نظامی کردند...ترامپ از هیچ چیز ابا ندارد».

این فعال اصلاح طلب در اقدامی تأمل برانگیز رژیم دیکتاتوری و دست نشانده صدام را با نظام جمهوری اسلامی ایران در یک کفه ترازو قرار داده است.

نقیب زاده که پیش از این مدعی شده بود که «برای راضی کردن اروپا باید بُرد موشک هایمان را کاهش دهیم»، حالا مدعی است که سایه جنگ بالای سر کشور است و پس از تحریم های فلج کننده و سپس از دست رفتن استحکام داخلی، مرحله بعد حمله نظامی به ایران است و ترامپ نیز از اجرای هیچ کاری ابا ندارد!

,اخبار مهم,احمد نقیب زاده,برجام موشکی

این در حالی است که نه تحریم های ضدایرانی آمریکا به هدف اصلی خود رسیده است و نه استحکام داخلی ایران از دست رفته است.

 پایگاه «گلوبال ریسرچ»- مهر ۹۸- در گزارشی نوشته بود:«ایران حدود ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد و وسعت جغرافیایی آن چهار برابر بزرگتر از عراق است. در حوزه سخت افزارهای نظامی، ایران بیش از ۱۶۰۰ تانک، بیش از ۵۰۰ هواپیما، حدود ۲۳۰۰ وسیله نقلیه جنگنده زرهی، بیش از ۳۰ زیردریایی و حدود ۹۰ فروند کشتی دارد. یکی از پیشرفته ترین سامانه های دفاعی ایران، سامانه پدافند هوایی ۱۵ خرداد است که قابلیت های بسیاری دارد و این امکان را دارد که همزمان ۶ هدف را ردیابی و منهدم کند. این سلاح چندی پیش در اطراف خلیج فارس شلیک شد(و پهپاد فوق پیشرفته و گران قیمت تریتون را به آهن پاره تبدیل کرد)».

گلوبال ریسرچ در ادامه نوشته بود:«کارشناسان نظامی برآورد کرده اند که برای حضور نیروهای آمریکایی در ایران، در ابتدا فقط ۱۲۰ هزار نیروی پشتیبان لازم است و این به هیچ عنوان عملیاتی و اجرایی نیست. ایالات متحده در مجوع برای حمله به ایران به یک میلیون نیروی پشتیبان نیاز دارد و این در حالی است که چنین نیرویی اصلا موجود نیست».

شبکه خبری راشاتودی نیز چندی پیش در گزارشی نوشته بود:«واشنگتن به خوبی می داند که ایران، عراق، افغانستان یا لیبی نیست، زیرا به محض فرودآمدن نیروهای آمریکایی در خاک ایران، این جسدهای آمریکایی است که در کوتاهترین زمان، جمع آوری می شود».

اصلاح طلبان از یکسو مدعی هستند که باید با برجام موشکی و منطقه ای بر مولفه های قدرت خود چوب حراج بزنیم و از سوی دیگر مدعی هستند که سایه جنگ بالای سر کشور است و جنگ نزدیک است!

** روزنامه حامی دولت: روحانی،نه دیپلمات است و نه حقوقدان

«نعمت احمدی» حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«آقای روحانی که به شیخ دیپلمات شهرت داشت و به گفته خود دیپلمات بود نه سرهنگ، اعمالی سرهنگانه و غیردیپلماتیک انجام داد. مثلا در ارومیه با لبخندی عجیب گفت که من هم صبح جمعه از افزایش قیمت بنزین باخبر شدم. این در حالی است که رئیس جمهور برابر اصل ۱۱۳ قانون اساسی پس از مقام معظم رهبری عالی ترین مقام اجرایی است و اینکه در این جایگاه بخواهد از چنین موضوعی اظهار عدم اطلاع کند مورد قبول و پذیرفته نیست»

احمدی در ادامه گفت:«من در نوبت اول در سال ۹۲...قلما و قدما با سخنرانی و... به نفع آقای روحانی کار کردم و بسیاری را وادار کردم که به وی رای دهند... در دور دوم نیز برای آقای روحانی تبلیغ کردم، اما واقعا در شرایط فعلی از خودم شرمنده ام و عذرخواه بسیاری از کسانی هستم که با تاکید و توصیه من به آقای روحانی رای دادند. خنده های ملیح آقای روحانی بیشتر نیشتر به جان آدم می زند و اگر از نگاه سیاسی، اجتماعی و دیپلماتیک نگاه کنیم رفتار آقای روحانی چندان دیپلماتیک نیست».

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد:«من گاهی اوقات فکر می کنم در همه انتخابات ها اگر ما به رقیب یا نفر روبه رویی رای داده بودیم شرایط بهتر نمی شد؟ یعنی آیا ما تقصیر و گناه نداریم؟ مثلا اگر آن سرهنگ روی کار آمده بود چه کاری می خواست بکند؟ آیا رفتار یک حقوقدان رفتار سیاسی- دیپلماتیکی بود یا امنیتی؟ مثلا اگر آقای قالیباف که سرهنگ بود و لوله می کرد روی کار می آمد بدتر از وضع موجود کشور را اداره می کرد؟ اینهاست که مردم را آزار داده و به ریزش آرا منجر شده است».

,اخبار مهم,احمد نقیب زاده,برجام موشکی

دیروز «غلامرضا حیدری» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد مدعی شد که روحانی شبیه ترامپ است. حالا یکی دیگر از روزنامه های اصلاح طلب فریاد وامصیبتا سر داده که چه نشسته اید که آقای روحانی، نه حقوق دان است و نه دیپلمات.

این در حالی است که ستاد انتخاباتی روحانی- با محوریت اصلاح طلبان- در سالهای ۹۲ و ۹۶ با هراس افکنی و «لولوتراشی از رقیب» و ایجاد دوگانه هایی همچون «جنگ-صلح»، «مذاکره- جنگ»، «تنش- تعامل»، «حقوقدان-سرهنگ» و...فاقد ارائه هیچ برنامه عملیاتی برای رفع مشکلات کشور، پا به عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری گذاشت.

حالا در شرایطی که حدود ۳ ماه تا انتخابات مجلس و کمتر از دو سال تا انتخابات ریاست جمهوری باقی است. بانیان اصلی وضع موجود، ژست منتقد به خود گرفته و در صف اول انتقاد از دولت قرار گرفته اند.

اصلاح طلبان به عنوان بانیان اصلی وضع موجود باید به مردم پاسخگو باشند، نه اینکه در زنگ حساب، انشاء بخوانند.

** مگر قرار نبود هم چرخ کارخانه ها بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها؟!

روزنامه ابتکار در یادداشتی با عنوان «چرخ زندگی نمی چرخد» نوشت:«با هر حساب و کتابی، دخل و خرج شان با هم جور در‏نمی آید. یک روز بر سر هزینه اجاره خانه لنگ می مانند و روز بعد تامین کالاهای اساسی آه از نهادشان بلند می کند. این یک دید کلی به معیشت کارگران در شرایط حال حاضر است، شرایطی که سعی دارند صورت خود را با سیلی سرخ نگه دارند، ولی علی رغم حفظ ظاهرها، بسیاری از صاحب نظران مسئله نچرخیدن چرخ زندگی کارگران را مطرح می کنند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«شنیده ها حاکی از آن است که برخی از خانوارهای کارگری حتی جایی در توزیع بسته های حمایتی دولت که ناشی از تغییر نرخ بنزین بوده نداشته اند، درصورتی که با وجود مشکلات به نظر می رسد کارگران از اولویت بیشتری برای دریافت این بسته حمایتی برخوردار هستند. چراکه امروزه قدرت خرید این اقشار به‏شدت کاهش پیدا کرده است و برای جبران این کاهش قدرت خرید نیازمند حمایت های دولتی هستند».

,اخبار مهم,احمد نقیب زاده,برجام موشکی

روزنامه های اصلاح طلب از جمله روزنامه ابتکار- متعلق به «محمد علی وکیلی» نماینده اصلاح طلب مجلس- در سالهای گذشته مدعی بودند که با رویکرد دولت روحانی در اقتصاد و سیاست خارجی، هم چرخ کارخانه ها می چرخد و هم چرخ سانتریفیوژها.

اما در پسابرجام هم ارزش پول ملی کاهش یافت کرد، هم تحریم ها افزایش یافت و هم سفره مردم کوچک شد.

حالا اصلاح طلبان گلایه می کنند که چرا چرخ زندگی کارگران نمی چرخد؛ و به این سوال پاسخ نمی دهند که مگر قرار نبود در دولت شما هم چرخ کارخانه ها بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها؟!

.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :