ممنوعیت استفاده از محصولات رژیم اسراییل در نروژ- اخبار اجتماعی
در برنامه احزاب چپ ، سبز و کارگر انتخاب شده در شورای جدید شهر اسلو، عنوان شده که از واردات کالاها و خدمات تولید شده در سرزمین های اشغالی جلوگیری کنند.

آکاایران: ممنوعیت استفاده از محصولات رژیم اسراییل در نروژ

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ‏شورای شهر نوین "اسلو" پایتخت ‎نروژ، خرید و استفاده از هرگونه محصولات و خدمات تولید شده در شهرک های سرزمین های اشغالی را ممنوع کرد.

به گزارش "middle east monitor"، در برنامه احزاب سوسیالیست چپ ، سبز و کارگر انتخاب شده در شورای شهر اسلو، عنوان شده که از واردات کالاها و خدمات تولید شده در سرزمین های اشغال شده به دلیل نقض قوانین بین المللی توسط شرکت هایی که تحت مجوز اسراییل فعالیت می کنند، جلوگیری کنند. 

هفته گذشته، "مایک لینک" متخصص مستقل سازمان ملل در زمینه حقوق بشر در سرزمین های فلسطین،  خواستار ممنوعیت بین المللی خرید محصولات اسرائیلی شد و این را گامی برای پایان دادن به اشغال غیرقانونی 52 ساله فلسطین دانست.

,رژیم صهیونیستی (اسرائیل)

"سنیوا ایدزول" رهبر حزب چپ سوسیالیست در شورا، گفت: «مردم فلسطین که باید هر روز با اشغال غیرقانونی قلمرو خود سر و کار دارا باشند، مستحق توجه و پشتیبانی بین المللی هستند.»

به گفته اعضای این شورا، این یک مسئولیت مشترک جهانی است که کمک می کند تا حقوق بشر و قوانین بین المللی نقض نشود؛ رییس شورای شهر اسلو در این زمینه بیان داشت: «من افتخار می کنم که شورای شهر اسلو اکنون در حال پیشگیری از حمایت اشغالگر غیرقانونی فلسطین با ممنوعیت خرید کالاها و خدمات این رژیم است.»

بر اساس طرح نوین شهرداری های نروژ تا سال 2023 ورود کالاهای اسرائیلی ممنوع خواهد بود؛ در این طرح همچنین فعالیت شرکت های اسرائیلی در این کشور نیز تحریم شده است.

گفتنی است، در سال های اخیر جنبش های مردمی بسیاری در سراسر جهان در تلاش برای تحریم کالاهای ساخت این رژیم می کوشند تا مردم کشورهای مختلف را علیه جنایت های رژیم اشغالگر قدس آگاه سازند.

کشور نروژ ششمین کشوری است که در این راستا اقدامات قانونی علیه جنایات رژیم اسراییل انجام داده است. 

,رژیم صهیونیستی (اسرائیل)

جنایت شرکت "پوما" علیه فلسطینیان! + تصاویر
دبیرخانه کنفرانس حمایت از فلسطین اقدام اخیر آمریکا علیه بیت المقدس را محکوم کرد

انتهای پیام/ 

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :