در انتقاد از عدم رسیدگی به یزد روزنامه ایران هم به آفتاب یزد پیوست
عضو شورای شهر یزد می گوید دولت کمکی به امر عمران و آبادانی این منطقه نکرده است.
آکاایران: در انتقاد از عدم رسیدگی به یزد روزنامه ایران هم به آفتاب یزد پیوست

آکاایران: در انتقاد از عدم رسیدگی به یزد روزنامه ایران هم به آفتاب یزد پیوست

عضو شورای شهر یزد می گوید دولت کمکی به امر عمران و آبادانی این منطقه نکرده است.

به گزارش مشرق، در حالی که روزنامه آفتاب یزد روز شنبه تصریح کرده بود مصوبات ۳ سفر قبلی روحانی به استان یزد اجرایی نشده، سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد در روزنامه ایران نوشت دولت به وعده های خود درباره دادن اعتبارات عمرانی عمل نکرده است.

وی در روزنامه ایران نوشت: «من با دو دغدغه آب و آفتاب از رئیس جمهوری و هیأت همراه در سفر به یزد استقبال می کنم. با نگاه به آسمان و نگرانی از زمین و دغدغه های زیست محیطی. نام یزد یادآور آفتاب سوزان است؛ هدیه ای الهی که استفاده شایسته ای از آن نکرده اید.

دغدغه دیگر من آب است اما این دغدغه صرفاً معطوف به انتقال آب به یزد نیست بلکه سرمایه گذاری در حوزه آب پایدار و روش های بهره گیری از همین مقدار آب موجود است. یکی از راه ها حمایت از روش های نوین آبیاری است. دیگری سازوکارهای تصفیه آب خاکستری است که از طریق شورای شهر نیز می توان تسهیلات و تشویق هایتخفیفی برای ساخت و کاربرد آن اعمال کرد اما اگر سرمایه گذاری های مناسبی در این حوزه شود چه بسا نیاز به هزینه های کلان در انتقال آب به شهر نیز نباشد.

یزد البته با مشکلاتی از قبیل کمبود سرانه فضاهای ورزشی و فرهنگی روبه روست. در یزد حتی یک فرهنگسرا هم نداریم و برنامه های فرهنگی و موسیقی ناگزیر در سالن های ورزشی اجرا می شود. گرچه نوک پیکان مسئولیت متوجه ما در مدیریت شهری است اما با بودجه محدود موجود امکان اجرای چنین پروژه هایی عملاً منتفی است. انتظار از دولت توجه به ایجاد چنین زیرساخت های بزرگ فرهنگی است که اماکنی در خور مردم فرهنگ پرور یزد ساخته شود.

مسئله دیگر تأمین بودجه مناسب برای توسعه حمل و نقل عمومی است که همواره مورد تأکید مدیریت شهری بوده است. این امر مستلزم تأمین بودجه از سوی سه ضلع مردم، شهرداری و دولت است که ضلع سوم تاکنون سهم خود را پرداخت نکرده و امید و انتظار از دولت تدبیر و امید توجه بیشتر به این امر است. یک نگرانی عمده دیگر ما در شهر، تولید روزانه ۳۰۰ تن زباله است آن هم در شرایطی که یک کارخانه پردازش زباله یا کمپوست موجود نیست و همین میزان زباله تولید شده دفن می شود. همین کمبود کارخانه کمپوست علاوه بر آثار زیست محیطی فراوان موجب می شود نتوانیم از مواد قابل بازیافت استفاده کنیم.»

یادآور می شود روزنامه آفتاب یزد روز شنبه در گزارشی مفصل از روحانی پرسیده بود وقتی به وعده های ۳ سفر گذشته عمل نکرده، برای چه مجدداً به یزد سفر می کند؟ این روزنامه دیروز هم تیتر زد: «توصیه دوستانه به روحانی در سفر به یزد- وعده آب و اشتغال ندهید و در یزد، تسویه حساب سیاسی راه نیندازید».

منبع: کیهان
.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :