آکاایران: وزیر نیرو: بارش های پاییز نرمال و فراگیر است/ صادرات انرژی به عراق رکورد زد

آکاایران: - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان در جریان یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در آستانه آغاز سال آبی هستیم و بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی در بازه سه ماهه تا آذرماه در کل کشور شرایط طبیعی را خواهیم داشت و در واقع در تمام نقاط شاهد بارندگی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: کشور ما پس از یک دهه خشکسالی که آن را پشت سر گذاشت قاعدتا بارش های بعد از خشکسالی صرف جبران رطوبتهای از بین رفته خاک می شود و در واقع بارش ها صرف این حوزه می شود. سال گذشته و در پی بارش های باران شاهد سیل در کشور بودیم که البته این بارش ها خیر و برکت را نیز به همراه داشت و یکی از آنها افزایش تولید انرژی در سدها بود.

اردکانیان با اشاره به سال آبی 96-97 و 97-98 خاطرنشان کرد: مدیریت این دو شرایط تجربه خوبی را برای ما به دنبال داشت و توانستیم در این دو مقطع 3 رکورد را در حوزه برق داشته باشیم که از آن جمله می توان به رکورد تولید، رکورد در بخش مصرف و همچنین رکورد در بخش صادرات داشته باشیم به طوری که در سالی که گذشت بالاترین میزان صادرات انرژی را به کشورهای همسایه به ویژه عراق داشتیم.

وی ادامه داد: وزارت نیرو این ظرفیت و پتانسیل را دارد که با مدیریت شهری تهران تعامل و همکاری نزدیکتری را داشته باشد تا این همکاری الگویی برای سایر کلانشهرها و شهرهای کشور باشد و به همین منظور آمادگی داریم بخشی از اختیارات و مسئولیت هایمان را به مدیریت شهری واگذار کنیم. البته این واگذاری ها هیچ مغایرت قانونی ندارد و در محدوده اختیارات ما است.

وزیر نیرو ادامه داد: یکی از محوری ترین برنامه های وزارت نیرو در دولت دوازدهم مدیریت توامان عرضه و تقاضاست و اعتقاد داریم باید سالهای پیش به این موضوع وارد می شدیم و کمی زمان را از دست داده ایم. علاوه بر آن در این حوزه باید کارهای فرهنگی نیز انجام بپذیرد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: مدیریت شهری یکپارچه مستلزم فراهم کردن شرایط است و امیدواریم بتوانیم این مدیریت را در شهر تهران ایجاد کنیم و یک کار بزرگی را در پایتخت رقم بزنیم؛ قطعا این اتفاق الگویی برای سایر شهرها می شود و این ظرفیت وجود دارد که تعاملی بین آب و برق و شهرداری تهران فراهم شود.

وی در پایان گفت: این اتفاق می تواند در یک زمانبندی مشخص و تا پایان دولت دوازدهم رقم بخورد. علاوه بر اینکه در حوزه پساب نیز هم اکنون جلساتی بین مدیران آب فاضلاب و معاونت شهرداری تهران در حال انجام است و به زودی تفاهمنامه ای در این حوزه به امضا خواهد رسید.

95 هکتار پارک چیتگر آسیب دیده است
هاشمی: گونه های گیاهی چیتگر با اقلیم فعلی تهران تناسب ندارد
شهرداری 3.5 سال است که آب بهای پارک چیتگر را نپرداخته
قطع آب جنگل چیتگر به دلیل بدهی 120 میلیاردی شهرداری تهران به وزارت نیرو

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :