بررسی چندجانبه خدمت رسانی به زوار اربعین در نشست وزرای کشور ایران و عراق- اخبار سیاسی
رحمانی فضلی درباره نشست مشترک با همتای عراقی خود که با موضوع اربعین برگزار شد، گفت: موضوع امنیت، اقامت زوار، گذرنامه ها، و عبور سریع تر و بهتر از مناطق مرزی در

آکاایران: بررسی چندجانبه خدمت رسانی به زوار اربعین در نشست وزرای کشور ایران و عراق

آکاایران: - اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پس از پایان نشست مشترک ستادهای اربعین ایران و عراق که شب گذشته با حضور وزرای کشور دو طرف برگزار شد در جمع خبرنگاران، نتایج این نشست را مطرح کرد.

رحمانی فضلی در نجف اشرف: آماده تأمین نیازهای عراق برای تسهیل مراسم اربعین هستیم
وزیر کشور:‌ حضور ‌3میلیون ‌زائر‌ ‌از ایران در ‌اربعین پیش‌بینی می‌شود / آمادگی مرز مهران در خدمت‌رسانی به زائران
توضیحات رئیس ستاد اربعین درباره مبلغ دریافتی از زوار در سامانه سماح

وزیر کشور در کنسولگری ایران در کربلا، با اشاره به نشست مشترک برگزارشده با وزیر کشور عراق گفت: در این نشست مسئولان بلندمرتبه نظامی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق، و مسئولان ستادکل نیروهای مسلح ایران و نیروی انتظامی حضور داشتند.

وی درخصوص مباحث مطرح‌شده در این نشست گفت: موضوع امنیت، اقامت زوار، گذرنامه‌ها، عبور سریع‌تر و بهتر از مناطق مرزی از موضوعات مطرح در این نشست بود.

رحمانی فضلی افزود: همچنین مطرح شد که در مرز خسروی امکانات بیشتری در سمت عراق قرار داده شود و مقرر شد در دولت مطرح شود و زیرساخت‌های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: الحمدلله با هماهنگی و همکاری‌ای که بین نیروهای عراقی و ایرانی وجود دارد، و همچنین نیروهای مردمی که در عراق و ایران کمک می‌کنند، فعالیت‌ها بسیار خوب و مناسب است، با توجه به تجربه‌ای که در این چندسال داریم، ان‌شاءالله بتوانیم امسال بهتر از سال قبل مراسم اربعین را برگزار کنیم، البته این به‌معنای آن نیست که آنچه در شأن و توقع زوار عزیز است به آنها بدهیم.

وزیر کشور ابراز کرد: امیدواریم با توجه زائران به بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها و رعایت شرایط بتوانیم مراسم بهتری را برگزار کنیم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در این نشست موضوع تعاملات تجاری و گمرکی هم بحث شد که غیر از مرزهایی که زوار تردد دارند، دیگر مبادی‌ای داشته باشیم که کالاهای تجاری در مرزها معطل نشوند.

انتهای پیام/+

.

منبع : https:tasnimnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :