درخواست ایران از سازمان ملل در مورد جنایت های عربستان در یمن
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی جنایت جدید هواپیماهای سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان

آکاایران: درخواست ایران از سازمان ملل در مورد جنایت های عربستان در یمن

آکاایران: درخواست ایران از سازمان ملل در مورد جنایت های عربستان در یمن

سخنگوی وزارت امورخارجه جنایت نوین ائتلاف سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش آموز یمنی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی جنایت نوین هواپیماهای سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش آموز یمنی در شهر ضیحان استان صعده که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از اطفال بی گناه گردید را به شدت محکوم کرد.

 

این دیپلمات ارشد کشورمان ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی از  مجامع بین المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع استمرار این جنایات از سوی کشورهای مهاجم  به یمن شوند.

 

قاسمی تاکید کرد: تشدید بمباران مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی نشان از شکست های پی در پی نیروهای ائتلاف در جبهه های جنگی داشته و با ابراز تاسف از استمرار حمایت تسلیحانی برخی کشورهای مدعی حقوق بشر از سعودی و امارات افزود: آنان شریک در این جنایات جنگی بوده و باید پاسخگو باشند.

 

وی از سازمان ملل و کشورهای اثرگذار خواست تا تلاش های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده  و تدابیر و اقدامات لازم را برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان بکار گیرند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :