آکاایران: اعلام حالت فوق العاده در اکوادور

در پی ورود موج گسترده ای از مهاجران ونزوئلایی به اکوادور از سمت مرز شمالی با کلمبیا، دولت اکوادور در سه استان خودش حالت فوق العاده اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، تورم نجومی و کمبود کالاهای اساسی در ونزوئلا موجب شده است تا شهروندان این کشور زمینی به کلمبیا بروند و غالبا مسیر خودشان را به سمت جنوب و کشورهای اکوادور، پرو و شیلی ادامه می دهند.

 

وزارت خارجه اکوادور در بیانیه ای اعلام کرد: دولت اکوادور در ارتباط با مهاجرت انسانی در استان های کارچی، پیچینچا و ال اورو وضعیت فوق العاده اعلام کرده است تا به وضعیت مهاجران ونزوئلایی در مرز شمالی خودش رسیدگی کند.

 

طبق این بیانیه، اکوادور این هفته روزانه ۴۲۰۰ مهاجر ونزوئلایی را پذیرفته است. در این بیانیه اعلام نشد که چه میزان مهاجر پیش از این وارد این کشور شدند یا چرا شمار مهاجران افزایش یافته است.

 

حالت فوق العاده که در طول ماه اوت برقرار خواهد بود بدین معناست که استقرار پزشکان، نیروهای امداد اجتماعی و سایر امدادگران برای رفع نیازهای مهاجران و همچنین استقرار پلیس برای حمایت از روندهای مهاجرتی افزایش می یابد. در این بیانیه همچنین آمده است که آژانس هایی شامل سازمان بین المللی مهاجران و آژانس پناهجویان سازمان ملل در این امر کمک رسانی خواهند کرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com