آکاایران: افشاگری درباره پیشنهاد رشوه ۵۰۰ میلیونی توسط معاون وزیر تعاون در جلسه استیضاح ربیعی

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با دستور کار استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد که نمایندگانی به عنوان متقاضی استیضاح وزیر کار در این جلسه صحبت کردند

عضو کمیسیون قضایی: شاهد گریه های مردم حوزه انتخابیه ام هستم/ لیسانسه ها می خواهند مستخدم شوند

به گزارش ایسنا، نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: با وضعیتی که در بازار کار حاکم است لیسانه هایی را می بینم که حاضرند به عنوان مستخدم مشغول کار شوند.

 

یحیی کمالی پور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و  رفاه اجتماعی گفت: اتفاق صبح امروز مجلس بنده را بر آن داشت که صرف نظر از مسائل سیاسی به عنوان یک قاضی و جانباز جنگ تحمیلی مطالبی را بیان کنم.

 

وی ادامه داد: وزرات تعاون، کار و  رفاه اجتماعی نتوانسته خواسته های جامعه هدف خود یعنی رضایتمندی و اشتغال زایی را تحقق دهد و دغدغه زیر مجموعه این وزارتخانه همچنان باقی است. مجلس در راس امور با تصمیم امروز خود باید نشان دهد همچنان در راس امور است. جنوب استان کرمان و جنوب ده ها استان دیگر شرایط بدی را از نظر اشتغال جوانان به ویژه جوانان تحصیلکرده خود دارند و وزیر باید دغدغه آنان را رفع می کرد.

 

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه بنده سیاسی حرف نمی زنم، ادامه داد: شاهد گریه های مردم حوزه انتخابیه ام هستم افرادی را می بینم که برای به دست آوردن یک لقمه نان چه فلاکت هایی نمی کشند.

 

نماینده مردم جیرفت در مجلس جذب بخشی از نقدینگی کشور توسط مجموعه های اقتصادی شستا را از وظایف وزارت تعاون، کار و  رفاه اجتماعی دانست و افزود: بخش مهمی از اقتصاد کشور تحت مدیریت مجموعه شستا و پتروشیمی هایی است که زیر نظر وزیرند اما شستا نتوانسته شفاف سازی لازم را در مجموعه های اقتصادیش ایجاد کند و جلوی رانت و فساد جاری در این مجموعه ها را بگیرد.

 

کمالی پور از ربیعی پرسید: چرا از طریق شستا باعث جذب نقدینگی کشور نشده اید و زمینه رونق اقتصادی را به وجود نیاوردید و دغدغه جوانان بیکار را رفع نکردید؟

 

 نماینده سبزوار: آقای ربیعی! تو رند همه فتنه هایی/ یک و نیم میلیارد دلار پول چه شد؟

نماینده سبزه وار مدعی شد: آقای ربیعی تو رند همه فتنه ها و هر گونه بی اعتمادی مردم به مجلس هستی. شما از ابتدای انقلاب مسئولیت های بی شماری داشته اید بگویید چه گلی به سر این کشور و مردم زده اید. شما موجب اختلاف بین کارگر و کارفرما بوده اید و بسیاری مشکلات دیگر را ایجاد کرده اید.

 

حسین مقصودی نماینده سبزوار و جغتای گفت: به مردمی که نمایش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را امروز دیدند، سلام می کنیم. خطاب من امروز نه به وزیر کار بلکه به شما آقای رئیس جمهور است شما مقصرید شمایی که ادعای آشتی ملی دارید اما وزیری که رای ناپلئونی آورد نگه داشتید اگر شما به فکر آشتی ملی بودید، وزیری را که سه بار استیضاح شده بود را در کار نگه نمی داشتید. معاون پارلمانی شما آقای امیری با من صحبت کرد و به من گفت از کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی دفاع کنید اما در مورد ربیعی خودتان می دانید و مسئولیت هر آنچه که اتفاق افتاد، به عهده خودتان خواهد بود. برخی امروز حرمت مجلس را از بین بردند.

 

وی خطاب به ربیعی گفت: آقای ربیعی تو رند همه فتنه ها و هر گونه بی اعتمادی مردم به مجلس هستی. شما از ابتدای انقلاب مسئولیت های بی شماری داشته اید بگویید چه گلی به سر این کشور و مردم زده اید. شما موجب اختلاف بین کارگر و کارفرما بوده اید و بسیاری مشکلات دیگر را ایجاد کرده اید.

 

وی افزود: مگر وزارت کار به اقتصاد ارتباطی ندارد و به نوعی وزارت اقتصاد نیست؟ بانک توسعه و تعاون یک و نیم میلیارد دلار از ذخیره ارزی کشور پول برداشته است بگویند با این پول چه کار کردند؟ در همه زمینه ها و صندوق های دیگر هم عملکرد بهتری نداشته اید. زبان بازی شما آقای ربیعی زبان زد خاص و عام است.

 

وی ادامه داد: نوای بینوایی کودکان کار، زنان بی سرپرست، کارتن خواب ها، تعاونی ها ورشکسته و بسیاری دیگر گوش جامعه را کر اکرده است در مقابل فریاد آنها ما دلمان را به ماندن در کرسی نمایندگی مجلس خوش کرده ایم. چرا مردم به خاطر مجموعه فرسوده شما باید هزینه دهند؟ انتصابات شما در شستا به چه صورت است؟ آیا شما از وضعیت کارگرانی که با حقوق های ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان کار می کنند و مدت هاست معوقه مزدی دارند خبر دارید؟ از کارگرانی که از کارفرما شلاق خورده اند اطلاعی دارید و یا آنهایی که در معدن و دریا نابود شده اند؟ شما وزیر تعاونی های ورشکسته و فقر و بیکاری هستید چه بر سر برنامه های شما آمد.

 

وی در پایان گفت: اگر تمام افرادی که در وزارتخانه شما پیگیر برگزار نشدن استیضاح بودند به وظایف خود عمل می کردند شاید مردم کشور ما شرابط بهتری داشتند. به شما نمایندگا ن می گویم که نگذارید که مثل فلان کشور مردم به ما هجوم آورند و کاری که نباید کرد را با نمایندگان بکنند.

 

اتهام رشوه در جلسه استیضاح ربیعی

علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان از موافقان استیضاح علی ربیعی در نطق علنی مجلس:

آقای محسنی بندپی، معاون وزیر تعاون از طریق یک خیریه به من پیشنهاد پانصد میلیون تومان رشوه کرده که دهانم قرص باشد و گزارش استان های پایلوت را برای مجلس  ارائه ندهم.

 

.

منبع : sarpoosh.com