آکاایران: یوسف نژاد: حداکثر زمان جلسه استیضاح وزیر کار ۵ ساعت خواهد بود

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تشریح روال برگزاری جلسه استیضاح، گفت که جلسه استیضاح وزیر کار حداکثر پنج ساعت به طول خواهد انجامید.

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیات رییسه مجلس روز گذشته نامه ای به آقای رییس جمهور نوشت و به ایشان گفتیم که ایشان می تواند برای دفاع از وزیر خود در مجلس حضور یابد. طبیعتا اگر آقای روحانی احساس ضرورت کند می تواند در جلسه مجلس حضور یابد چرا که آیین نامه این حق را برایشان قائل شده است.

 

وی افزود: طبق ماده ۲۲۶ آیین نامه داخلی مجلس در ابتدای جلسه استیضاح، استیضاح کنندگان می توانند به مدت یک ساعت و نیم اظهارنظر کنند و پس از ارائه توضیحات آنها، رییس جمهور می تواند حداکثر یک ساعت به دفاع از وزیر خود بپردازد. آیین نامه مجلس همچنین این اختیار را داده که وزیر از خودش دفاع کند. برای دفاع وزیر هم حداکثر وقتی که در نظر گرفته سه ساعت است که از این سه ساعت وزیر می تواند حداکثر یک ساعت آن را در اختیار یک یا دو نماینده قرار دهد.

 

یوسف نژاد ادامه داد: پس از اظهارات وزیر، دو نماینده استیضاح کننده حق دارند توضیحات تکمیلی خود را ارائه کنند به شرط اینکه صحبت هر کدام از آنها از ۱۵ دقیقه تجاوز نکند و نهایتا وزیر می تواند در پایان نیم ساعت سخنرانی کند البته هم در مورد استیضاح کنندگان و هم در مورد وزیر باید این موضوع رعایت شود که اظهارات در خصوص محورهای استیضاح باشد.

 

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه متن استیضاح پیش از جلسه علنی فردا چاپ می شود و در اختیار نمایندگان قرار می گیرد، گفت: ما همچنین آخرین اسامی نمایندگان متقاضی استیضاح را چاپ می کنیم اگرچه کم شدن تعداد متقاضیان استیضاح ، تاثیری در روند استیضاح نخواهد داشت.

 

وی در پایان گفت: حداکثر زمان جلسه استیضاح پنج ساعت خواهد بود.

 

.

منبع : sarpoosh.com