آکاایران: تظاهرات حامیان مادورو در کاراکاس/ مقام های ونزوئلا برای نابودی توطئه ها متعهد شدند

در پی تلاش ناکام برای ترور رئیس جمهوری ونزوئلا، مقام های ونزوئلایی به "نابودی" توطئه های ضد نیکولاس مادورو متعهد شدند. در همین حال هزاران تن از حامیان مادورو در کاراکاس به خیابان ها آمدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا کلمبیا را به حمایت از این ترور متهم می کند. اتهام زنی مادورو به خوآن مانوئل سانتوس، همتای کلمبیایی او موجب شده تا روابط این دو کشور بیش از پیش تیره شود.  

 

سانتوس که امروز سه شنبه قدرت را به ایوان دوکو تحویل می کند، تمامی اتهامات را بی اساس دانسته است و دولت او اتهامات را "پوچ" می دانند. دولت مادورو اما معتقد است که کلمبیا با اپوزیسیون "فوق راست افراطی" همکاری کرده و افرادی که نامی از آنها برده نشده است در ایالت فلوریدای آمریکا از آنها حمایت مالی به عمل آوردند. گرچه مدرکی دال بر اثبات این ادعا موجود نیست اما هزاران ونزوئلایی در تبعید در کلمبیا و فلوریدا زندگی می کنند.

 

منتقدان مادورو نگرانند که اکنون دولت ونزوئلا سرکوب اپوزیسیون و مخالفان را افزایش دهد.

 

دادستان کل ونزوئلا دوشنبه در کنفرانسی خبری از بازداشت یک سری مظنون خبر داد و گفت مقام ها طبق قانون آن کسانی را که علیه صلح کشورشان توطئه کردند، تحت پیگرد قرار می دهد. او حمله پهپادی روز شنبه را "قتل عام ناکام" توصیف کرد.

 

وزیر کشور ونزوئلا یکشنبه از بازداشت شش مظنون خبر داده بود. به گفته او، دو پهپاد مورد استفاده قرار گرفتند که حامل یک کیلوگرم ماده انفجاری بسیار قدرتمند سی ۴ (C۴) بودند.

 

وی گفت، یکی از پهپادها از کنترل خارج شده و به سمت ساختمان دیگری رفت و پهپاد دوم پیش از رسیدن به محل ایستادن مادورو منفجر شد. جنبش ملی سربازان ونزوئلا مسوولیت این حمله را پذیرفته است.

 

در همین حال حامیان مادورو دوشنبه در سراسر کاراکاس به خیابان ها آمدند. تجمع حامیان رئیس جمهوری ونزوئلا از مرکز شهر آغاز شد و آنها نهایتا به سمت کاخ میرافلورس، محل کار رئیس جمهوری ونزوئلا حرکت کردند.

 

.

منبع : sarpoosh.com