آکاایران: عربستان: تغییری در موضع ما در قبال ایران ایجاد نشده است

یک مقام سعودی ضمن تائید صدور روادید برای یک دیپلمات ایرانی، گفت که تغییری در مواضع ریاض در قبال ایران ایجاد نشده است.

به گزارش فارس، در حالی که عربستان سعودی در روزهای گذشته برای سرپرست و کادر دفتر حفاظت منافع ایران در این کشور ویزا صادر کرده است، یک مقام سعودی روز دوشنبه با تائید این خبر گفت که تغییری در مواضع ریاض در قبال ایران ایجاد نشده است.

 

  به نوشته وبگاه «عرب نیوز» یک مقام سعودی گزارش ها در زمینه این که ریاض برای یک دیپلمات ایرانی روادید ورود به این کشور صادر کرده را تایید کرد.

 

این وبگاه در ادامه این اقدام ریاض را نخستین تلاش های دیپلماتیک فیمابین بعد از قطع روابط بین تهران و ریاض از سال ۲۰۱۶ به این سو برشمرد.

 

 اما یک مقام دیگر سعودی در این زمینه به عرب نیوز گفت که اتخاذ این تصمیم در مواضع عربستان در رابطه با ایران تغییری نداده است.

 

 این مقام عربستانی در ادامه گفت: «این کار مطابق با توافق قبلی با آن ها انجام می شود و آن ها نیز همچنین به نمایندگی عربستان سعودی در سفارت سوئیس در تهران چنین امکانی را می دهند.»

 

در پی اعدام «شیخ نمر» رهبر شیعیان عربستان جمعی از معترضان در دی ماه ۱۳۹۴ مقابل سفارت عربستان در تهران تجمع کرده و عده ای نیز وارد سفارتخانه شدند و خساراتی به این سفارتخانه وارد شد.

 

«عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی نیز با بهانه جویی و دستاویز قرار دادن این رخداد، در اظهاراتی از قطع روابط دیپلماتیک با ایران خبر داد و از دیپلمات های ایرانی هم خواست تا ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com