آکاایران: وزیر امور خارجه کره شمالی:

صدای واشنگتن برای حفظ تحریم های پیونگ یانگ بلندتر شده است

وزیر امورخارجه کره شمالی گفت: پیونگ یانگ در تصمیمش برای اجرای توافقنامه خلع سلاح هسته ای کیم- ترامپ جدی بوده اما به شدت نگران رفتارهای آمریکا است زیرا واشنگتن صدایش را برای حفظ تحریم های این کشور بلندتر کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های سنگاپوری، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در خرداد امسال در سنگاپور در جریان دیدار با دونالد ترامپ توافقنامه خلع سلاح هسته ای را امضا کرد.

 

وزیران خارجه آمریکا و کره شمالی از روز گذشته برای شرکت در اجلاس پنجاه و یکم وزیران امورخارجه کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا "آسه آن" درسنگاپور به سر می برند.

 

طبق گزارش رسانه های سنگاپوری، محل حضور نمایندگان آمریکا و کره شمالی در اکسپوی سنگاپور در کنار یکدیگر استقرار یافته است.

 

ری یونگ هو وزیر امورخارجه کره شمالی امروز پس از آنکه با مایک پمئو وزیر امورخارجه آمریکا دیدار کوتاهی داشت، نامه ترامپ را دریافت کرد.

 

یونگ هو از کشورش در اجلاس وزیران خارجه آسه آن با عنوان کامل" جمهوری دموکراتیک خلق کره" نام برد و گفت که کشورش مصمم به اجرای توافقنامه خلع سلاح شبه جزیره کره است اما آنچه نگران کننده، بوده این است که پافشاری و اصرار آمریکا برای برگشت به عقب است که این موضوع از هدف رهبران دراین زمینه بسیار فاصله دارد.

 

وزیر امورخارجه کره شمالی در اظهاراتی در نشست امروز آسه آن گفت که کشورش حسن نیت خود را برای زمان بندی کنار گذاشتن آزمایشات هسته ای و آزمایش های راه اندازی راکت و از رده خارج کردن میدان های آزمایشات هسته ای نشان داده است.

 

با این حال آمریکا به جای پاسخ به اقدامات انجام شده ، صدایش را برای تداوم تحریم ها علیه پیونگ یانگ بلندتر کرده که بیانگر نگرش عقب نشینی از مواضع قبلی برای ایجاد صلح در شبه جزیره کره است.

 

تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا هفته گذشته در گزارشی اعلام کردند که پیونگ یانگ برخلاف توافقنامه با آمریکا برنامه تسلیحات هسته ای خود را ادامه می دهد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com