آمریکا: رزمایش ایران در خلیج فارس آغاز شده است
یک مقام وزارت دفاع آمریکا مدعی شد عملیات دریایی ایران در خلیج فارس آغاز شده است،به نقل از سی ان ان، یک مقام وزارت دفاع آمریکا مدعی شد رزمایش دریایی ایران در خلی

آکاایران: آمریکا: رزمایش ایران در خلیج فارس آغاز شده است

آکاایران: آمریکا: رزمایش ایران در خلیج فارس آغاز شده است

یک مقام وزارت دفاع آمریکا مدعی شد عملیات دریایی ایران در خلیج فارس آغاز شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، یک مقام وزارت دفاع آمریکا مدعی شد رزمایش دریایی ایران در خلیج فارس آغاز شده است.

 

این در حالی است که کمتر از یک روز قبل، «ویلیام اربن» سخنگوی ارشد مقر مرکز فرماندهی آمریکا در مصاحبه با سی ان ان مدعی شده بود سپاه پاسداران قرار است به زودی یک رزمایش دریایی بزرگ برگزار کند و طی آن قدرت و توانایی بستن تنگه هرمز توسط ایران را به نمایش بگذارد. وی در ادامه گفته بود که این رزمایش اختمالا طی دو روز آینده آغاز می شود.

 

اما کمتر از یک روز بعد، یک مقام دیگر مدعی شد این رزمایش آغاز شده و سپاه پاسداران چندین قایق نظامی کوچک را در مرحله اول رزمایش به کار گرفته است.

 

این مقام آمریکایی ادامه داد که زمان برگزاری این رزمایش مشکوک است، چراکه در زمانی برگزار می شود که تنها یک کشتی جنگی آمریکایی در خلیج فارس حضور دارد و تنش ها میان ایران و آمریکا افزایش یافته است.

 

سی ان ان در گزارش خود نوشت: تنگه هرمز، تنگه ارتباطی بین دریای عربی و خلیج فارس است. اطلاعات انرژی دولت این تنگه را مهمترین مسیر ترانزیت نفت در جهان معرفی کرده که حدود ۲۰ درصد نفت جهان را از خود عبور میدهد.

 

در حالی که آمریکا هیچ نشانه ای از حرکت های تخاصمی توسط ایران ندیده است، برگزاری چنین رزمایشی از سوی سپاه می تواند نگرانی عمیقی در ارتش آمریکا ایجاد کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :