آکاایران: عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی: احتمال لغو سوال از رئیس جمهور/ مردم توقع دارند از تریبون ها برای شفاف سازی

آکاایران: عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی: احتمال لغو سوال از رئیس جمهور/ مردم توقع دارند از تریبون ها برای شفاف سازی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص طرح سوال از آقای روحانی گفتند که این اقدام غیرقانونی است، به همین دلیل امکان دارد برخی نمایندگان امضاهای خود را پس بگیرند و اعلام وصول سوال از رئیس جمهور تغییر پیدا کند.

بهرام پارسایی در گفت وگو با ایلنا، در خصوص تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در صحن علنی دیروز با موافقت نمایندگان تصویب شد، گفت: کوچک شدن یا چابک شدن دولت معنایی جدا از تاسیس وزارتخانه ای مثل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری دارد. این وزارتخانه نیروهای لازم خود را دارد و اهدافی را هم دنبال می کند که با تاسیس وزارتخانه سازوکارهای بهتری خواهد داشت.

 

وی افزود: باید در نظر داشته باشیم کشورهایی که از نظر صنعت گردشگری موفق بوده اند، وزارتخانه داشته اند. ضمن اینکه از بزرگترین اهدافی هم که این طرح دنبال می کند، تاثیرگذاری در زمینه اشتغال زایی و ارزآوری است.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وصول استیضاح وزیر کار در مجلس، اظهار داشت: استیضاح و سوال از وزرا و رئیس جمهور حق طبیعی و قانونی مجلس است.نمایندگان به این نتیجه رسیدند که وزارت کار با استیضاح ربیعی عملکرد بهتری خواهد داشت.

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در وضعیت فعلی کشور هیچ کس نمی تواند بگوید مقصر روحانی است، گفت: هیچ کس نمی تواند بگوید سرمنشا مشکلات فعلی کشور روحانی است، همه به اندازه سهم خود در قدرت و حکومت و در مشکلات سهم دارند، هر ۳ قوه مقصر هستند.

 

وی افزود: مجلس در بحث لوایح چهارگانه که دولت درخواست آن را داده بود و از سال ۹۲ تا به حال معطل مانده، مقصر است.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم توقع دارند از تریبون ها برای شفاف سازی استفاده شود نه اینکه افرادی که وظیفه ندارند دولت را از تریبون های خود بکوبند.

 

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر سوال از رئیس جمهور نتیجه خاصی نخواهد داشت و تا زمانی که برنامه ای منظم و مشخص برای اقدامات خود نداشته باشیم، این اقدامات فایده ای ندارد. علاوه براین معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص طرح سوال از آقای روحانی گفتند که این اقدام غیرقانونی است، به همین دلیل امکان دارد برخی نمایندگان امضاهای خود را پس بگیرند و اعلام وصول سوال از رئیس جمهور تغییر پیدا کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :