آکاایران: پومپئو: کره شمالی به تعهداتش عمل کند

پس از آن که یک ماهواره جاسوسی آمریکایی از آغاز دوباره فعالیت ها در یک کارخانه در کره شمالی خبر داد، پرسش هایی درباره وفاداری پیونگ یانگ به تعهداتش مطرح شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا روز گذشته -سه شنبه- اعلام کرد که انتظار دارد پیونگ یانگ به تعهداتی که در نشست ماه ژوئن وعده انجام شان را داده بود عمل کند و تسلیحات هسته ای خود را کنار بگذارد.

 

وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که در نشست چند روز آینده آ.سه. آن به کشورهای جنوب شرقی آسیا فشار می آورد تا به تحریم کره شمالی ادامه دهند. 

 

پس از آن که یک ماهواره جاسوسی آمریکایی از آغاز دوباره فعالیت ها در یک کارخانه در کره شمالی خبر داد، پرسش هایی درباره وفاداری پیونگ یانگ به تعهداتش مطرح شده است. این کارخانه تولیدکننده نخستین موشک های بالستیک قاره پیمای کره شمالی است که برد آن به ایالات متحده نیز می رسد. 

 

وزارت خارجه آمریکا احتمال دیدار «مایک پمپئو» دیپلمات ارشد ایالات متحده با مقام های کره شمالی در حاشیه نشست آ.سه.آن را رد نکرد. 

 

«هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، به خبرنگاران گفت: «دیپلمات های ما و مقام های کره شمالی در چندین نشست حضور مشترک خواهند داشت. مانعی برای دیدار دو طرف موجود نیست، اما برنامه ای هم از پیش برای این موضوع تعیین نشده است.»

 

 

.

منبع : sarpoosh.com