آکاایران: هاشم زایی: بیش از ۷۰ درصد مردم می خواهند حصر برداشته شود

عبدالرضا هاشم زایی نماینده تهران و عضو کمیسیون شورها و امور داخلی مجلس با اظهار بی اطلاعی از رفع حصر، گفت: از رفع حصر خبر نداریم و فکر نمی کنم خبرها در این باره جدی باشد. من به شخصه از یک منبع مسئول چنین چیزی را نشنیده ام.

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر پیگیری جهانگیری برای جلسه ای با حضور سران نظام و سید محمد خاتمی گفت: حدود دو ماه قبل شنیده بودم که عده ای از نیروهای قدیمی و قبلی که هنوز مارک خارج از نظام به آنها زده نشده، پیشنهاد کرده بودند با توجه به مشکلات و مسایلی که در سطح بین المللی داریم، باید از ظرفیت محبوبیت آقای خاتمی در جامعه استفاده کنیم. 

 

چون یکی از هنرهای ما این است که آدم ها را زود از قطار انقلاب پیاده می کنیم.

 

این نماینده مجلس گفت: قاعدتا باید از حضور آقای خاتمی در جلسه با سران نظام و استفاده از ظرفیت ایشان در شرایط کنونی استقبال شود. در شرایطی بحران اقتصادی قرار داریم و هرکسی که بگوید بحران نداریم مانند کسی است که سرش را زیر برف کرده باشد. زمانیکه ثروت مردم یک شبه یک چهارم می شود نمی توانیم بگوییم بحران نداریم.

 

هاشم زایی گفت: برای مثال نرخ ارز در برخی از کالاها اثر آنی دارد و در برخی از کالاها اثر تدریجی دارد اما زمانیکه ارزش پول ملی پایین بیاید به تدریج کاهش ارزش خود را در کالاها نشان می دهد. بنابراین اینکه در اقتصاد به دلایل مختلف بحران داریم که بعضا دلایل خارجی است و تحریم و سوء مدیریت داخلی بسیار تاثیر دارد.

 

او ادامه داد: در این شرایط باید از ظرفیت های شخصیت هایمان که در جامعه محبوبیت دارند به نفع انسجام ملی استفاده کنیم. عقل سالم حکم می کند که دوستان و بزرگان ضرورت استفاده از ظرفیت افرادی محبوبی همچون آقای خاتمی را تشخیص دهند و استفاده کنند. رفع حصر هم می تواند منجر به انسجام ملی شود.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: اگر شورای عالی امنیت ملی در خصوص رفع حصر به نتیجه نمی رسد می توانند رفراندوم بگذارند و ببینند اکثریت مردم چه می گویند. به نظر من بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم نظرشان این است که حصر برداشته شود.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com