آکاایران: محمد هاشمی:

پیام استیضاح ربیعی این بود که اگر برخی وزرا برکنار نشوند، استیضاح ها ادامه دارد

محمد هاشمی رفسنجانی، عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی با توجه به رای آوردن استیضاح ربیعی در مجلس گفت: پیام استیضاح ربیعی این بود که اگر رئیس جمهور برخی وزرا را برکنار نکند، مجلس استیضاح ها را ادامه خواهد داد.

به گزارش اعتماد، محمد هاشمی رفسنجانی  با اشاره به برخی حواشی استیضاح وزیر کار، بیان کرد: استیضاح حق مجلس است اما توهین به یک وزیر، حق هیچ کسی نیست.

 

عضو سابق حزب کارگزاران سازندگی افزود: در نظام جمهوری اسلامی، کرامت انسانی باید در هر شرایطی حفظ شود. اگر برای رسیدن به هدفی، این اصل اخلاقی زیر پا گذاشته شود، دیگر نمی توانیم ادعا کنیم در مسیر اخلاق اسلامی قرار داریم.

 

هاشمی رفسنجانی با اشاره به چرایی استیضاح ربیعی، گفت: با توجه به روشی که این مرتبه، برخی نمایندگان موافق استیضاح انجام دادند، استیضاح رای آورد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیام استیضاح وزیر کار برای رئیس جمهور و دولت چیست، تصریح کرد: پیام استیضاح شاید این باشد که اگر رئیس جمهور نتواند نظر نمایندگان را درباره برخی وزرا تامین کند و در عین حال همان وزیر استعفا ندهد و یا اینکه برکنار نشود، مجلس وارد مساله خواهد شد.

 

هاشمی افزود: به نظر می رسد اگر برداشت مجلس این باشد که استیضاح یک وزیر رای خواهد آورد، به استیضاح دیگر وزرا نیز ادامه خواهد داد اما اگر متوجه شود این روش، تاثیری ندارد و وزیر به جای خود باقی خواهد ماند و بحث هایی که مطرح می شود، بیشتر باعث اختلاف میان دولت و آن وزارتخانه و مجلس خواهد شد، شاید دیگر اقدامی در زمینه استیضاح انجام ندهد.

 

.

منبع : sarpoosh.com