هاشم زایی: بحث حضور نمایندگان در کابینه، جدی نیست
گمانه زنی هایی که در مورد جایگزینی برخی نمایندگان مجلس در هیات دولت، مطرح می شود اظهار داشت: در

آکاایران: هاشم زایی: بحث حضور نمایندگان در کابینه، جدی نیست

آکاایران: هاشم زایی: بحث حضور نمایندگان در کابینه، جدی نیست

نماینده مردم تهران مطرح کرد: در ۴۰ سال گذشته هر فردی وزیر بوده نهایتا وزارتخانه ای که در آن کار می کرده تغییر کرده و در خصوص دیگر پست ها هم به همین شکل پیش رفته ایم. درواقع یکی از اساسی ترین مشکلات کشور در حال حاضر انتخاب محدود مدیریت ها است.

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با ایلنا، در خصوص برخی گمانه زنی هایی که در مورد جایگزینی برخی نمایندگان مجلس در هیات دولت، مطرح می شود اظهار داشت: در همه برهه های زمانی این مسئله مطرح بوده و به محض خالی شدن برخی پست ها همواره بحث جایگزینی نمایندگان مجلس مطرح می شود.

 

وی افزود: اما این بحث ها هیچ وقت به صورت جدی وجود نداشته و من فکر نمی کنم موضوع جدی باشد و نماینده ای در شرایط فعلی حاضر باشد مجلس را در این شرایط رها کند و به هیات دولت برود. من به شخصه این بحث را جدی نمی گیرم.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصولا چرخه استفاده از نیروها در کشور غلط است، ابراز داشت: من با چرخه فعلی استفاده از نیروها در کشور مخالفم، اینکه فردی نماینده مجلس باشد و بعد وزیر شود و بلعکس غلط است، افراد نباید از وزارتخانه ای به وزارتخانه دیگر بروند.

 

نماینده مردم تهران تاکید کرد: دولت باید به جوانان اعتماد کند و سیر باطل استفاده از نیروها را تغییر دهد. مگر در کشور کم نیرو وجود دارد که سیکل تکراری را طی کنیم؟ از نیروهای نوین استفاده کنند و اگر نیرویی بازنشسته است برود، چه در وزارتخانه ها و چه استانداری ها.

 

وی با اشاره به اینکه در ۴۰ سالی که از عمر انقلاب گذشته است سیر تعویض مدیران و وزرا در کشور به شکلی تکراری طی شده است، گفت: در ۴۰ سال گذشته هر فردی وزیر بوده نهایتا وزارتخانه ای که در آن کار می کرده تغییر کرده و در خصوص دیگر پست ها هم به همین شکل پیش رفته ایم. درواقع یکی از اساسی ترین مشکلات کشور در حال حاضر انتخاب محدود مدیریت ها است.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: دولت باید جسارت به خرج دهد و به نیروهای نوین اعتماد کند. دولت می تواند به راحتی از بین جوانان و صنف دانشگاهی نیروهای قابل تری از وزرایی که چند دهه است در سمت ها جابه جا می شوند و دیگر انگیزه کار ندارند پیدا کند و مجلس در زمینه انتخاب افراد اختیاری ندارد.

 

وی افزود: مطرح شدن اسم نمایندگان برای سمت وزرا مسئله ای طبیعی است. چرا که وقتی مسئله بازنشستگی برخی استانداران مطرح شد ممکن است اسم نمایندگان هم بیاید حتی به نظر من امکان دارد برخی نمایندگان جایگزین وزرا شوند اما اهمیتی ندارد. چراکه شاید دولت در خصوص انتخاب زنان محدودیت هایی داشته باشد اما در مورد جوانگرایی کابینه مختار است و اگر تصمیم درستی نگیرد گناه آن به گردن خودش است.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :