آکاایران: لاوروف: اطلاعات بروزی درباره هرگونه برنامه نظامی آمریکا داریم

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: مطمئن باشید، ما از برنامه های ارتش آمریکا و سایر کشورهای غربی علیه فدراسیون روسیه آگاهیم.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه روسیه مدعی شده که این کشور اطلاعات به روزی را درباره هرگونه برنامه نظامی آمریکا دارد و می تواند آنها را خنثی کند.

 

این دیپلمات ارشد دولت روسیه در پاسخ به این سوال که مسکو چگونه با چالش های امنیتی مدرن روبرو می شود، گفت: روسیه برای دفاع از ظرفیت های دفاعی خود همچنان حضور نظامی جهانی خود را حفظ می کند.

 

روسیه ۹ پایگاه نظامی خارجی شامل یکی در کریمه دارد. در کنار اینها، روسیه پایگاه های نیروی دریایی در ویتنام و سوریه دارد.

 

لاوروف در ادامه افزود: هیچ اهمیتی ندارد که در جهان چه اتفاقی می افتد، ما از امنیت خود به عنوان یک کشور، برای شهروندانمان و حق حاکمیت مان کاملا حفاظت می کنیم. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مکررا گفته و من هم اطمینان می دهم که حفظ امنیت از اصول اولیه ماست.

 

براساس گزارش موسسه بین المللی تحقیق صلح استکهلم، سال گذشته میلادی، هزینه های ارتش روسیه ۲۰ درصد کاهش یافت و به رقم ۶۶.۳ میلیارد دلار رسید.

 

آمریکا مبلغ ۶۳۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ برای ارتشش اختصاص داد و ماه گذشته میلادی نیز کنگره این کشور به افزایش هزینه های نظامی به مبلغ ۷۱۶ میلیارد دلار برای ۲۰۱۹ رای داد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com