واشنگتن پست: ترامپ ادامه دهنده سنت حمایت آمریکا از دیکتاتورها در مصر است
روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادامه دهنده سنت همیشگی آمریکا در حمایت از،گروه های حقوق بشری می گویند محاکمه دسته جمعی بیش از

آکاایران: واشنگتن پست: ترامپ ادامه دهنده سنت حمایت آمریکا از دیکتاتورها در مصر است

آکاایران: واشنگتن پست: ترامپ ادامه دهنده سنت حمایت آمریکا از دیکتاتورها در مصر است

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ادامه دهنده سنت همیشگی آمریکا در حمایت از دیکتاتورها در مصر است.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تحولات اخیر مصر نظیر محکوم شدن ۷۵ نفر از اعضای اخوان المسلمین به اعدام و همینطور موج سرکوب گری هایی که عبدالفتاح سیسی، رهبر فعلی مصر بعد از سرنگونی محمد مرسی در این کشور به راه انداخته، می نویسد: سیسی به عنوان وزیر دفاع دولت مرسی پس از آنکه جای او را گرفت سردمدار یک اقدام ضد انقلابی در سال های بعد از روی کارآمدن خود بود که عمدتا با رضایت کشورهای غربی و عربی همراه بوده است.

 

حکومت سیسی نه فقط اسلام گرایان بلکه بخش گسترده ای از جامعه مدنی مصر نظیر خبرنگاران، سیاستمداران مخالف، آژانس های امدادرسان و سازمان های غیردولتی را نیز سرکوب کرده است. گروه های حقوق بشری می گویند محاکمه دسته جمعی بیش از ۷۰۰ نفر به اتهام ایفای نقش در اعتراضات سال ۲۰۱۳ علیه سرنگونی مرسی نشانه ای ناگوار از این است که سیسی تا چه حد می تواند در این رویکرد جلو برود.

 

نایجه بونعیم، از اعضای گروه عفو بین الملل در بیانیه ای گفته: این را می توان مضحکه عدالت توصیف کرد. این سایه تاریک بر تمامیت نظام قضایی مصر انداخته و فرایند عادلانه را به تمسخر می گیرد.

 

واشنگتن پست در ادامه نوشته است: دولت ترامپ چندان از این وضعیت ناراضی نیست. این دولت چند روز پیش ۱۹۵ میلیون دلار کمک نظامی به مصر اعطا کرد در حالی که وزارت خارجه آمریکا تا پیش از آن به دلیل نگرانی های مربوط به سوابق حقوق بشری مصر با رهبری سیسی آن را بلوکه کرده بود.

 

قاهره به بازداشت هزاران نفر به دلایل واهی ادامه می دهد. خانه های روستاییان بی گناه در صحرای سینا را به بهانه عملیات علیه شبه نظامیان تخریب می کند و منتقدان میانه رو را به سکوت وامی دارد. آمریکا در چهار دهه گذشته بیش از ۴۷ میلیارد دلار کمک نظامی و ۲۴ میلیارد دلار کمک اقتصادی به مصر داده است در حالی که تمام طول این دوران مصر تحت حکومت حکام دیکتاتور به ویژه حسنی مبارک، رئیس جمهور دیکتاتور قبلی بوده است.

 

اقدام اخیر دولت آمریکا هم تنها این پیام را می دهد که واشنگتن تنها برای آن دسته از سیاست های سیسی که در راستای سرکوب اسلام گرایان و افزایش همکاری با اسرائیل است، ارزش قائل است نه آرمان های دموکراتیک.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :