طرح سناتورهای آمریکایی برای ممانعت از خروج ترامپ از ناتو بدون تایید سنا
گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب به دنبال راهی برای جلوگیری از خروج دونالد ترامپ رییس،در آینده سنا باید از نقش قانونی خود دفاع کند

آکاایران: طرح سناتورهای آمریکایی برای ممانعت از خروج ترامپ از ناتو فاقد تایید سنا

آکاایران: طرح سناتورهای آمریکایی برای ممانعت از خروج ترامپ از ناتو فاقد تایید سنا

گروهی از سناتورهای آمریکایی از هر دو حزب به دنبال راهی برای جلوگیری از خروج دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا از ناتو فاقد مجوز سنا هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، بر اساس طرحی که توسط برخی از سناتورها معرفی شده است از جمله رییس کمیته سرویس های مسلح سنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نمی تواند فاقد حمایت بیش از دو سوم سناتورهای آمریکا به عضویت در ناتو پایان ببخشد.

 

کیم کین، سناتور آمریکایی عضو سرویس مسلح سنا و کمیته روابط خارجی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: هدف از این لایحه این است که سنا باید پیش از اینکه این رئیس جمهور و یا هر رئیس جمهور دیگر آمریکا از ناتو خارج شود، آن را تایید کند.

 

وی ادامه داد: این لایحه اگر به قانون تبدیل شود، سنا این اختیار را خواهد داشت که هرگونه تلاش رئیس جمهور و دولت وی را برای خروج از بلوک ۲۹ عضوی ناتو فاقد تایید سنا را به چالش بکشاند.

 

هم چنین سناتور مک کین اعلام کرد: متاسفانه رفتار نادرست پرزیدنت ترامپ با نزدیک ترین متحدان ما شک و شبهه ها را درباره تعهد آمریکا به ناتو و ارزش های دفاعی آن ایجاد کرده است. در آینده سنا باید از نقش قانونی خود دفاع کند. این طرح باید هرچه سریع تر این تضمین را بدهد که هیچ رئیس جمهوری نمی تواند از ناتو فاقد توصیه و تایید سنا خارج شود.

 

این طرح در حالی مطرح می شود که ترامپ رئیس جمهور آمریکا در انظار عمومی به طور مستقیم تهدید به خروج نکرده است اما روابط اروپا و آمریکا در پایین ترین سطح خود قرار دارد و همواره ترامپ اعضای اروپایی ناتو را به افزایش بودجه نظامی شان تهدید می کند.

 

ترامپ همواره اعلام می کند که همه اعضای ناتو باید به طور مساوی هزینه های این بلوک را پرداخت کنند.

 

همچنین به تازگی ترامپ ماده ۵ ناتو مبنی بر دفاع جمعی در برابر هرگونه حمله احتمالی علیه یکی از اعضا را به چالش کشانده است.

 

در همین راستا، چندی قبل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا باید سربازان کشور دیگر به مونته نگرو رفته و از این کشور حمایت کنند، گفت: آنچه شما می گویید را من درک می کنم. من نیز همین سوال را می پرسم.

 

وی ادامه داد: مونته نگرو یک کشور بسیار کوچک با مردم بسیار قدرتمند است. آنها بسیار پرخاشگر هستند. ممکن است آنها بسیار متخاصم و سلطه جو رفتار کنند و شما خود را در جنگ جهانی سوم ببینید.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :