سلحشوری: روحانی دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر کرده؛ چرا وزارت ورزش دستور رئیس جمهور را اجرا نمی کند؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره بحث ورود زنان به ورزشگاه ها و اجرایی شدن آن بعد از دستور،جناب آقای روحانی هم دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر

آکاایران: سلحشوری: روحانی دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر کرده؛ چرا وزارت ورزش دستور رئیس جمهور را اجرا نمی کند؟

آکاایران: سلحشوری: روحانی دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر کرده؛ چرا وزارت ورزش دستور رئیس جمهور را اجرا نمی کند؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره بحث ورود زنان به ورزشگاه ها و اجرایی شدن آن بعد از دستور رئیس جمهوری گفت: لیگ برتر آغاز شده و بهترین زمان برای اجرایی کردن ورود زنان به ورزشگاه هاست. جناب آقای روحانی هم دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر کرده است. سؤال من این است که چرا این دستور اجرا نمی شود؟

به گزارش اعتمادآنلاین، پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با اعتمادآنلاین نگرانی هواداران استقلال را دلیل اصلی تذکر نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان دانست و گفت: پیام های زیادی از طرف هواداران استقلال به من رسید که نسبت به شرایط تیم استقلال اظهار نگرانی می کردند.

 

از طرفی هم جام باشگاه های آسیا در جریان است و استقلال باید به زودی در این بازی ها حاضر شود. نداشتن آرامش و تغییرات مدیریتی باعث می شود که شرایط استقلال نگران کننده شود. همه این ها باعث شد که من به همراه چند تن از همکاران در مجلس به این بحث ورود پیدا کنیم.

 

او گفت: البته من قبل تر هم به موضوع باشگاه استقلال ورود پیدا کرده بودم. سال گذشته به دلیل شرایط پیچیده تیم و شرایط سرمربی این تیم با وزیر ملاقات کردم که منجر به تغییر در کادر فنی استقلال و حضور شفر در این تیم شد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر مدیریت در باشگاه استقلال گفت: سال گذشته اعلام کردم که آقای افتخاری گزینه مناسبی برای مدیریت استقلال نیست. امروز هم اعلام می کنم که آقای فتحی گزینه مناسبی برای مدیریت استقلال نیست و نمی توانند این تیم را به خوبی اداره کند.

 

سلحشوری در خصوص شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس و برنامه دولت و مجلس برای خصوصی سازی این دو تیم گفت: استقلال و پرسپولیس دو تیم پرطرفدار هستند. طبق مصوبات قانونی هم تیم های فوتبال ایران باید خصوصی باشند. من ناراحتم که از پول بیت المال به این دو باشگاه کمک می شود.

 

این یک جفای فاحش به مردم و این دو تیم است. همه تیم های فوتبال ایران قابلیت انتقال به بخش خصوصی را دارند و طبق قانون این دو تیم باید خصوصی شوند. در برنامه ششم توسعه مصوب شد که هرگونه پرداخت پول به ورزش حرفه ای به هر عنوانی ممنوع است. امروز هم اعلام می کنم که در دو سال آینده پیگیر خصوصی سازی واقعی این باشگاه ها باشم.

 

او در ادامه گفت: جفا به فوتبال ایران است که برای مثال تیمی در تهران برای خرید یک بازیکن یک میلیارد هزینه کند و یک تیم منطقه محروم کل خرج یک سالش یک میلیارد شود. به خاطر همین فکر می کنم که خصوصی سازی باشگاه ها را باید به عنوان یک پروژه تعریف کنیم و با تمام وجود آن را دنبال کنیم، هرچند که کار بسیار سختی است.

 

این نماینده مجلس گفت: اگر تیم هایی مثل ملوان بندر انزلی، نفت مسجدسلیمان و یا دیگر تیم های فوتبال به صورت شرکت های سهامی عام تغییر شکل پیدا کنند به سودآوری می رسند.

 

فردی که هوادار استقلال یا پرسپولیس است می تواند یک میلیارد از سهام این باشگاه ها را خریداری کند و یا می تواند ۱۰ هزار تومان از سهام یک باشگاه را بخرد. این موضوع باعث می شود که وابستگی تیم ها به بخش دولتی از بین برود. فیفا هم روی این موضوع حساس است که تیم ها وابستگی به دولت نداشته باشند.

 

عضو فراکسیون زنان مجلس درباره بحث ورود زنان به ورزشگاه ها و اجرایی شدن آن بعد از دستور رئیس جمهوری گفت: لیگ برتر آغازشده و بهترین زمان برای اجرایی کردن ورود زنان به ورزشگاه ها است. جناب آقای روحانی هم دستور ورود زنان به ورزشگاه را صادر کرده است. طبق دستور رئیس جمهوری به وزارت ورزش و جوانان باید شرایط حضور زنان در ورزشگاه ها مهیا شود؛ خانم ابتکار اعلام کرده که شیوه نامه ای در این خصوص نوشته شده است. وزرا باید فرمان رئیس جمهور را اجرایی کنند. سؤال من این است که چرا این دستور اجرا نمی شود؟

 

سلحشوری حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی در زمان برگزاری بازی های تیم ملی در جام جهانی را بسیار موفق عنوان کرد و گفت: هنگام پخش بازی های تیم ملی در ورزشگاه آزادی خانواده ها در کنار هم بازی را نگاه کردند و هیچ اتفاق خاصی هم رخ نداد. فاقد تردید جو ورزشگاه در آن شب ها به معانی کامل خانوادگی بود و همه هم از این موضوع خوشحال بودند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :