شایعاتی از تشکیل اقلیم بصره در جنوب کشور عراق
سخنگوی نخست وزیر عراق در واکنش به درخواست ها برای تشکیل اقلیم بصره در جنوب کشور، گفت دولت تاکنون چنین درخواستی،طرح اقلیم بصره نیز تاکنون از سوی مقام های محلی ای

آکاایران: شایعاتی از تشکیل اقلیم بصره در جنوب کشور عراق

آکاایران: شایعاتی از تشکیل اقلیم بصره در جنوب کشور عراق

سخنگوی نخست وزیر عراق در واکنش به درخواست ها برای تشکیل اقلیم بصره در جنوب کشور، گفت دولت تاکنون چنین درخواستی را دریافت نکرده است.

به گزارش ایلنا، «سعد الحدیثی» سخنگوی «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق گفت که بغداد با هیچ درخواست یا طرحی که با قانون اساسی مغایرت نداشته باشد و در چارچوب قانونی انجا بگیرد، مخالفت نمی کند. طرح اقلیم بصره نیز تاکنون از سوی مقام های محلی این استان ارائه نشده است.

 

الحدیثی، روز گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «روسیاالیوم»، افزود: «در صورتی که چنین درخواستی مطرح شود شورای وزیران آن را به شکل طبیعی بررسی خواهد کرد و آن را برای تصویب به پارلمان خواهد فرستاد».

 

تمامی اعضای شورای استانداری بصره، روز یکشنبه طوماری را امضا و اعلام کردند که با ارسال آن به دولت فدرال در بغداد، تبدیل بصره به اقلیم را درخواست می کنند.

 

براساس قانون، این درخواست باید به شورای وزیران ارسال شود و پس از ۱۵ روز نیز آخرین درخواست به کمیسیون انتخابات برای آماده سازی و تعیین تاریخ برگزاری همه پرسی ارسال خواهد شد و دولت محلی نیز تا زمان برگزاری همه پرسی باید مستلزمات آن را فراهم کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :