امروز دشمن به مراتب منفورتر و ما در منطقه قوی تر شده ایم
به گزارش ایسنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی شامگاه گذشته در مراسم سیزدهمین سالگرد علامه حاج شیخ محمدتقی

آکاایران: علم الهدی:

امروز دشمن به مراتب منفورتر و ما در منطقه قوی تر شده ایم

آکاایران: امروز دشمن به مراتب منفورتر و ما در منطقه قوی تر شده ایم

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه نظام ما در این ۴۰ سال پیروز بوده است، خاطرنشان کرد: امروز دشمن ما به مراتب، منفورتر و ذلیل تر بوده و ما در مقابل در منطقه قوی تر شده ایم.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی شامگاه گذشته در مراسم سیزدهمین سالگرد علامه حاج شیخ محمدتقی بهلول گنابادی که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین در محل مرقد این علامه برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: خداوند را شاکرم در سالگرد عالم و روحانی انقلابی ارزشمند و شهر انقلاب ساز، این سفر برای من فراهم شد.

 

وی با بیان اینکه بهلول علاوه بر نماد انقلابی بودن، نماد زهد بود، افزود: بهلول انسانی است که به صورت یک انسان شفاف و رنگین در مقابل انسان های انقلاب آفرین ظاهر شده است، بر همین اساس زهد و وارستگی بهلول باعث شده بود که بهتر بتواند در راستای مبارزه به رضاخان قرار گیرد.

 

امام جمعه مشهد ادامه داد: زندگی بهلول در مرز صفر، نشان از این بود که باید جهت حمایت از دین و علیه ظلم و ستم قیام کند.

 

علم الهدی تصریح کرد: بهلول از اول اساس معیشت خود را بر اساس زندگی زاهدانه تشکیل داد و شخصیت علامه بهلول در قیام گوهرشاد به عنوان یک شخصیت رهبری این جریان معرفی شد.

 

امام جمعه مشهد اضافه کرد: چه یک انسان و چه یک جامعه اگر خواسته باشد در مسیر انقلاب حرکت کند بایستی همانند بهلول، زندگی او دست و پاگیرش نشود، چراکه روزی که بهلول وارد عرصه دشمن ستیزی شد، بخاطر این توقعات زندگی معیشتی خود را پایین آورد.

 

وی بیان کرد: رضاخان اجرا کننده دسیسه های انگلیس در ایران بود، در حالی که مردم نان برای خوردن نداشتند، رضاخان با گرفتن مالیات مردم برنامه های دیکته شده انگلیس را اجرا می کردند و برهمین اساس مبارزه با چنین مستبدی از عهده کسی بر می آید که از یک روح بلند برخوردار باشد و بهلول با پشت پا زدن به زن و فرزند از چنین روحیه ای برخوردار بود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: بهلول قبل از قیام گوهرشاد در سبزوار نیز در مراسمی که همسر پادشاه افغانستان کشف حجاب کرده بود در برابر حکومت ایستاد و در قیام مردم نقش مؤثری داشت. 

 

مشکلات اقتصادی و معیشتی، هدف دشمن

وی با اشاره به اینکه نظام ما در این ۴۰ سال پیروز بوده است، خاطرنشان کرد: امروز دشمن ما به مراتب، منفورتر و ذلیل تر بوده و ما در مقابل در منطقه قوی تر شده ایم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: هر جامعه تا آنجایی می تواند پیش برود که مشکلات اقتصادی و معیشتی او را آزار ندهد و بر همین اساس دشمن همین دو را هدف قرار داده است.

 

وی عنوان کرد: راهی که با سرمایه گذاری ۴۰ ساله رفته ایم نبایستی با شرایط بد اقتصادی و معیشتی الان، این راه را ادامه دهیم.

 

عملی نکردن نسخه اقتصاد مقاومتی

امام جمعه مشهد همچنین گفت: متاسفانه مسئولین ما نسخه اقتصاد مقاومتی را عملی نکردند و اگر در مدیریت اقتصادی کشور به این نسخه عمل نشد، مردم باید براساس این نسخه، اطراف زندگی خود را مدیریت کنند.

 

وی تصریح کرد: ۴۰ سال است که این انقلاب تداوم دارد، بر همین اساس عامل آن تجهیزات نظامی نبود و بلکه شما مردم هستید و عشق به ائمه اطهار است که مردم را همراه با این انقلاب کرده است.

 

علم الهدی ابراز کرد: آمریکا جسارت حمله به ایران را نداشته و به این سبب است که نمی تواند موازنه قدرت نیروی انسانی را تحلیل کند و بر همین اساس تنها بخاطر همراهی مردم و نظر خدا و اولیای خداست و در این راه باید ثابت قدم ماند.

 

گفتنی است غبارروبی مزار شهدا، دیدار با روحانیون و سخنرانی در جمع آنان، شرکت در جلسه شورای اداری و زیارت امامزاده سلطان محمد عابد(ع) از دیگر برنامه های سفر آیت الله علم الهدی به شهرستان گناباد است.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :