عبدالله ناصری: حضور خاتمی در کنار سران نظام، می تواند سرآغاز آشتی ملی باشد
عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب این موضوع را سرآغاز گشایش داخلی و پروژه آشتی ملی می داند و در،اگر آشتی ملی در راس حاکمیت شکل گرفته باشد و اراده

آکاایران: عبدالله ناصری: حضور خاتمی در کنار سران نظام، می تواند سرآغاز آشتی ملی باشد

آکاایران: عبدالله ناصری: حضور خاتمی در کنار سران نظام، می تواند سرآغاز آشتی ملی باشد

یک عضو شورای مشورتی رئیس جمهور اصلاحات گفت: اگر آشتی ملی در راس حاکمیت شکل گرفته باشد و اراده حاکمبت معطوف به آشتی ملی بین جناح های سیاسی و جامعه مدنی باشد نه حل مشکل یک نفر، تندروها هم با اشاره سکوت خواهند کرد.

به گزارش اعتماد، چند روز پیش بود که اسحاق جهانگیری از لزوم در کنار هم قرار گرفتن بزرگان نظام گفت؛ بعد از این حرف های او بود که الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتماد ملی دیروز خبر داد که گویا  جهانگیری پیگیر برگزاری جلسه ای با حضور سران نظام و سید محمد خاتمی است. 

 

عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب این موضوع را سرآغاز گشایش داخلی و پروژه آشتی ملی می داند و در گفت گو با «اعتمادآنلاین» می گوید: امیدوارم که در این راستا و برای تحقق آشتی ملی که امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم، گام های اساسی برداشته شود.

 

او درباره اینکه واکنش جناح راست به این موضوع، ادامه می دهد: حتماً عقلا و معتدلین جناح راست از این موضوع استقبال می کنند، همانگونه بارها این موضوع را درخواست کرده اند. ولی بعید می دانم تندروهای اصولگرا این اتفاق ضروری را به خاطر منافع مادی خود بپذیرند؛ زیرا این افراد در فضای تیره و تار بیشتر می توانند فعالیت کنند. اگر آشتی ملی در راس حاکمیت شکل گرفته باشد و اراده حاکمیت معطوف به آشتی ملی بین جناح های سیاسی و جامعه مدنی باشد نه حل مشکل یک نفر، تندروها هم با اشاره سکوت خواهند کرد.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره واکنش اصلاح طلبان می گویذ: اصلاح طلبان بحث آشتی ملی را مطرح کردند و حتماً از این موضوع استقبال خواهند کرد. البته آشتی ملی به این معنا که یک صلح، آشتی و هم بستگی ملی شکل بگیرد نه اینکه مشکل شخص آقای خاتمی یا موسوی یا کروبی حل شود.

 

ناصری در پایان گفت: این تمایل در آقای جهانگیری مدت هاست وجود دارد و تلاش هایی هم صورت دادند اما باید دید که بعضی از کانون های موثر تصمیم گیر که لازمه همراه بودن شان این است که اشاره ای دریافت کنند، چه خواهند کرد. اگر تصمیم گیران اصلی حاکمیت با پروژه آشتی ملی همراه شوند، این امر تحقق پذیر است وگرنه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :