«عمران خان» مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی جدید را آغاز کرد
به گزارش مهر به نقل از دان، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف و پیروز انتخابات اخیر در،عمران خان افزود: در دولت جدید صرفا برابری و قانون حرف اول را خواهد

آکاایران: «عمران خان» مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی نوین را آغاز کرد

آکاایران: «عمران خان» مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی نوین را آغاز کرد

رهبر حزب تحریک انصاف و پیروز انتخابات اخیر در پاکستان اعلام کرد که مذاکرات خود برای تشکیل دولت ائتلافی نوین در این کشور را آغاز کرده است.

به گزارش مهر به نقل از دان، عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف و پیروز انتخابات اخیر در پاکستان اعلام کرد که مذاکرات خود برای تشکیل دولت ائتلافی نوین در این کشور را آغاز کرده است.

 

حزب تحریک انصاف اعلام کرده است که شماری از احزاب و گروه های کوچک و مستقل از تشکیل چنین دولتی به نخست وزیری عمران خان حمایت می کنند.

 

این حزب همچنین درصدد تشکیل دولت در پنجاب پاکستان است که بزرگ ترین ایالت در این کشور به شمار می رود. تشکیل دولت محلی در این ایالت به رغم آن صورت می گیرد که حزب مسلم لیگ شاخه نواز (به رهبری نواز شریف) بیشترین کرسی را در مجلس محلی به دست آورده است.

 

در همین حال گروهی از احزاب سیاسی در پاکستان گفته اند نتایج انتخابات پارلمانی را نمی پذیرند.

 

شایان ذکر است که «عمران خان» رهبر حزب «تحریک انصاف» پس از پیروزی در انتخابات، به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

وی در ابتدای این سخنرانی اعلام کرد: خداوند را شکرگزارم که بعد از ۲۲ سال تلاش فراوان سرانجام فرصت برای حصول آرزوی ساختن پاکستانی نو را به دست آوردم. انتخابات تاریخی پاکستان همواره با قربانیان بسیاری همراه بوده است، از مردم ایالت «بلوچستان» سپاسگزارم که با وجود انفجار و نا امنی باز هم از خانه بیرون آمده و در انتخابات شر کت کردند.

 

وی در ادامه گفت تاکنون به هیچ سیاستمداری به اندازه من انتقاد نشده بود اما من اکنون میخواهم که همه پاکستان با هم متحد شوند. من همه مخالفان خود را می بخشم  و هیچ گاه در دولت نوین پاکستان علیه مخالفان خود اقدامی سیاسی نخواهم کرد.

 

عمران خان افزود: در دولت نوین صرفا برابری و قانون حرف اول را خواهد زد. من حسابرسی و عدالت را از خودم و وزرای کابینه خودم شروع خواهم کرد. هرکس خلاف قانون عمل کند با وی برخورد خواهد شد، همه در برابر قانون برابرند. دولت چین اقدامات بسیار مهمی را برای مبارزه با فساد در این کشور انجام داده است؛ ما نیز از چین مبارزه با فساد را خواهیم آموخت.

 

رهبر حزب تحریک انصاف ضمن تاکید بر پایان سیاست های حزب حاکم بر این کشور گفت: سیاست های دولت گذشته پاکستان در راستای کم رنگ کردن قشر ضعیف جامعه بوده است، اما من به مردم اطمینان خواهم داد که امانتدار خزانه این کشور و مالیاتی که مردم برای کشور می دهند، خواهم بود.

 

وی ضمن تاکید بر قوی کردن اداره پاسخگویی ملی موسوم به  «نیب» و اداره مبارزه با فساد پاکستان، اعلام کرد:  در تلاشیم تا از هزینه های دولتی بکاهیم. در کشور فقیر ما زندگی در کاخ نخست وزیری شایسته نیست، کابینه من در مورد کاخ نخست وزیری تصمیم خواهد گرفت. ما این کاخ را برای آموزش و تعلیم مورد استفاده قرار خواهیم داد.

 

عمران خان در مورد سیاست خارجی پاکستان نیز بیان کرد: خواهان برقراری روابط بهتر با افغانستان و گشایش مرزها بین دو کشور هستیم. وی همچنین از ایجاد تعادل در روابط اسلام آباد با واشنگتن خبر داد.

 

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان همچنین گفت: مشتاق به افزایش همکاری ها و بهبود روابط با ایران هستم.

 

وی همچنین افزود: عربستان سعودی همواره در مشکلات همراه اسلام آباد بوده است ما خواهان ایفای نقش ثالث در خاورمیانه هستیم و به جای شر کت در جنگ ها به پایان دادن آن تاکید می کنیم.

 

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان همچنین در مورد روابط پاکستان با هند تاکید کرد: بر خلاف آنچه رسانه های هند از سیاست من در قبال این کشور منعکس می کنند باید بگویم که دولت نوین پاکستان خواهان بهبود روابط با دهلی نو است چرا که بهبود روابط اسلام آباد-دهلی نو، سبب برقراری امنیت در شبه قاره و رونق روابط تجاری خواهد شد.

 

عمران خان همچنین با اشاره به نقض حقوق بشر در «کشمیر» گفت: برای حل مسئله کشمیر آماده مذاکرات با هند هستیم.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :