حیدر العبادی: خواسته های آیت الله سیستانی همواره مورد توجه ما بوده است
نخست وزیر عراق در واکنش به سخنان اخیر نماینده آیت الله سید علی سیستانی، تاکید کرد که همواره خواسته های

آکاایران: حیدر العبادی: خواسته های آیت الله سیستانی همواره مورد توجه ما بوده است

آکاایران: حیدر العبادی: خواسته های آیت الله سیستانی همواره مورد توجه ما بوده است

نخست وزیر عراق در واکنش به سخنان اخیر نماینده آیت الله سید علی سیستانی، تاکید کرد که همواره خواسته های مرجعیت عالی قدر شیعیان را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد: در همان لحظات نخست اعلام خواسته های شهروندان در برخی استان ها، پاسخ فوری خود به تمامی خواسته های مشروع را اعلام کرده و این کار را نشانه قدرت دانستیم نه ضعف، چراکه آنها فرزندان ملت ما هستند و هدف ما نیز خدمت به آنهاست. من به واسطه هیئت های زیادی با اهالی استان ها دیدار کردیم، دستورهای فوری زیادی برای اجرای خواسته های امکان پذیر بر پایه اختیارات مشخص خود و امکانات مالی موجود و همچنین اولویت و زمان بندی ممکن را صادر کرده و به این منظور نیز کمیته خدمات و بازسازی در این استان ها را تشکیل دادیم که به سرعت کار خود را آغاز کردند.

 

العبادی در این بیانیه و در اشاره به سخنان عبدالمهدی الکربلایی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی در خطبه نماز جمعه در مرقد مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلی تصریح کرد: همه آنچه مرجعیت عالی دینی درخواست کرده، از زمان صدور فتوای جهاد کفایی تا بیانات ایشان در خطبه نماز جمعه که نقشه راهی برای آینده عراق و ملت آن ترسیم کرد، مورد توجه ما بوده و خواهد بود.

 

نخست وزیر عراق اظهار داشت: موضع خود در پشتیبانی از توجهات، دستورات، درخواست ها و راه حل های مطرح شده در خطبه مرجعیت عالی دینی که همواره سوپاپ اطمینان عراق قدرتمند، شکوفا و باثبات بوده و خواهد بود را مورد تاکید قرار می دهیم، عراقی که در آن امنیت، ایمنی، عدالت و شکوفایی برای همه شهروندان محقق شود و در آن جایی برای مفسدان وجود نداشته باشد.

 

نماینده آیت الله سیستانی در خطبه نماز جمعه در کربلای معلی خواستار تحقق خواسته های تظاهرکنندگان به صورت فوری و تشکیل دولت نوین عراق در سریع ترین زمان ممکن شد به گونه ای که نخست وزیر آینده مسؤولیت کامل عملکرد آن را بر عهده بگیرد.

 

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :