ماتیس: برای مذاکره با همتای روسم آماده ام
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران در پنتاگون گفت:

آکاایران: ماتیس: برای مذاکره با همتای روسم آماده ام

آکاایران: ماتیس: برای مذاکره با همتای روسم آماده ام

همزمان با اینکه روسای جمهور آمریکا و روسیه در حال بررسی احتمال مذاکرات نوین با یکدیگر هستند، رئیس پنتاگون اعلام کرد، در نظر دارد تا نشستی با همتای روسش برگزار کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران در پنتاگون گفت: دیدار با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه را در نظر دارد اما هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

 

وی افزود: من برای ازسرگیری مذاکرات با همتای روسی ام کاملا آماده هستم. بسیار مهم است با کشورهایی که بیشترین اختلاف را با آنها داریم، مذاکره داشته باشیم.

 

این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه کمی پس از دیدارش با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هلسینکی در جریان سخنرانی در ژوهانسبورگ گفت: آماده ام تا برای دیدار با ترامپ به واشنگتن سفر کنم. من همچنین از ترامپ دعوت کرده ام تا به مسکو سفر کند.

 

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرده بود که ترامپ برای سفر به مسکو آماده است اگرچه پیشتر اعلام کرده بود که مذاکرات میان روسای جمهور روسیه و آمریکا بعید است تا پیش از سال ۲۰۱۹ میلادی صورت گیرد.

 

عملکرد ترامپ در دیدار ۱۶ ژوئیه با پوتین در هلسینکی باعث انتقاداتی در داخل کشور شد به طوری که منتقدان تاکید داشتند ترامپ نسبت به پوتین بسیار سازش داشته است.

 

ماتیس در این باره گفت: به دنبال نشست هلسینکی با احترام کامل به روسیه باید تاکید کنم که هیچ گونه تغییری در سیاست آمریکا به وجود نیامده است.

 

وی همچنین روز سه شنبه اعلام کرده بود که دست کم در حال حاضر درخصوص سوریه هیچگونه همکاری با ارتش روسیه وجود نخواهد داشت.

 

روسیه و آمریکا در سوریه جنگ زده عملیات های نظامی مجزایی را انجام می دهند. آنها یک خط تماس ویژه ایجاد کرده اند تا از عدم وقوع اشتباه که شامل هواپیماها و نیروهای زمینی هر دو طرف باشد، مطمئن شوند.

 

ماتیس در جریان کنفرانس خبری در کالیفرنیا گفت: تا زمانی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس جمهور تصمیم نگیرند تا در کنار متحدانمان و شاید در آینده در کنار روسیه اقدامات تازه ای انجام دهند، ما هیچ کار اضافه ای انجام نخواهیم داد.

 

ماتیس درخصوص مساله کره شمالی گفت: ارتش آمریکا به طور جدی احتمال اعزام نیرو به کره شمالی برای نخستین بار طی دهه گذشته را در نظر دارد که این اقدام با هدف جستجو برای یافتن بقایای اجساد سربازان آمریکایی بیشتر از جنگ دو کره صورت می گیرد. این مساله به طور جدی و به طور قطع تحت بررسی قرار دهد. تصمیم کره شمالی برای ارسال بقایای سربازان آمریکایی گامی مثبت برای مذاکرات دیپلماتیک وسیع تر بین واشنگتن و پیونگ یانگ به وجود آورده است.

 

یکی از مقامات پنتاگون اعلام کرد: آخرین باری که پرسنل آمریکایی برای جستجوی بقایای سربازان آمریکایی جنگ کره در کره شمالی حضور داشت مربوط به سال ۲۰۰۵ میلادی می شود.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :