امام جمعه اصفهان: شخصی پول داده و سکه خریده، کجای این را فساد بدانم؟
امام جمعه اصفهان گفت: نمی گویم روش درستی است که اینگونه سکه به فروش برود و اشتباهی در نحوه

آکاایران: امام جمعه اصفهان: شخصی پول داده و سکه خریده، کجای این را فساد بدانم؟

آکاایران: امام جمعه اصفهان: شخصی پول داده و سکه خریده، کجای این را فساد بدانم؟

امام جمعه اصفهان گفت: نمی گویم روش درستی است که اینگونه سکه به فروش برود و اشتباهی در نحوه توزیع و فروش وجود داشته باشد، اما کسی خریده و کسی فروخته؛ من کجای این را مفسد بدانم؟ بعضی می گویند چرا اعدام نشده است. مگر می شود همه را کشت؟ با چه گناهی باید او را کشت؟

به گزارش ایسنا، آیت الله طباطبایی نژاد امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان به اهمیت بررسی اعمال اشاره و اظهار کرد: گاهی مسائل را بی دلیل بزرگ می کنیم. برخی انتقاد می کنند که چرا قوه قضاییه به مساله خرید سکه توسط یک نفر ورود پیدا نمی کند؟

 

وی ادامه داد: این را یواشکی بگویم؛ فردی را که سکه خریده است را بگیریم که چه بشود؟ دولت اعلام می کند که برای تامین هزینه هایش سکه ها را می فروشد. این بالاخره یک راه کسب است. آن فرد پول سکه را داده است. پول داده که سکه خریده. پول دادن گناه است یا خرید و فروش حرام؟ آیا گفته بودند که فقط دو سکه بخرید و بعضی صد سکه خریده اند؟

 

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: سکه از کشور خارج نشده و داخل کشور است اما چرا گاهی علت رها می شود و معلول را دنبال می کنیم.

 

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: دلار به بعضی فروخته شده تا جنس وارد کنند که وارد نکرده اند؛ آری این گناه است و باید متخلفان مجازات شوند اما به خریدار طلا این موضوع اشاره نشده که باید تعداد محدود خریداری کنی و باید در راه بخصوصی آن را خرج کنی. نباید عده ای این موضوع را بزرگ کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: بعضی از طریق شبکه های خارجی علاقه دارند تا مردم واهمه پیدا کنند. ما باید مراقب باشیم. الحمدلله سکه و دلار داریم و وضع مان بد نیست. از اول انقلاب دشمنان اسلام خواسته اند تا واهمه در دل مردم بیندازند که تاکنون موفق نبوده اند.

 

امام جمعه اصفهان گفت: پاسخ های آقای رییس جمهور و سردار سلیمانی به ترامپ پاسخ های خوب و مناسبی بود. دشمن باید بداند که در کشورمان دوقطبی موجود نیست و همه ما در برابر دشمنان یکی هستیم. باید به دشمن بفهمانیم که چپ و راست نداریم. فکرهای مختلف وجود دارد اما همه پشت هم بوده ایم و خواهیم بود.

 

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه از تحریم ها نباید ترسید، خاطرنشان کرد: با تمام فعالیت هایی که دشمنان تلاش می کنند تا کشور را نا امن کنند، خدا را شکر یکی از امن ترین کشورهای دنیا هستیم. در کشورمان انسجام وجود دارد. ما یک خانواده هستیم که  گله داریم اما در برابر دشمنان با هم و پشت هم هستیم و در برابر دشمنان می ایستیم. مردم ما چنان پشت هم ایستاده اند که هیچ کس حریف این مردم نخواهند شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز آغاز نمازهای جمعه در کشور گفت: اولین نماز جمعه در پنجم مرداد ۵۸ به دستور امام امت (ره) اقامه شد و اولین امام جمعه آیت الله طالقانی بود که روحش قربن رحمت الهی باد. امام فرمودند اگر جمهوری اسلامی هیچ کار دیگری نمی کرد، همین تاسیس نماز جمعه کافی بود و کار بزرگ و ارزشمندی بوده است.

 

وی افزود: اکنون بیش از هزار نماز جمعه در کشور برگزار می شود که باعث وحدت و انسجام مردمان شده است. کما اینکه اثرات آن را در هشت سال دفاع مقدس دیدیم که پشتیبانی مادی و معنوی در نماز جمعه ها انجام می گرفتو ائمه جمعه رزمندگان را شارژ روحی می کردند. کسانی که شبهه ای در ذهنشان است می توانند آن را با نوشته یا تلفنی با دفاتر ائمه جمعه در میان بگذرانند و جواب آن را بگیرند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :