هافینگتن پست: مردم آمریکا خواهان جنگ با ایران نیستند
داد: مردم آمریکا به معنای واقعی نمی خواهند با ایران وارد جنگ شوند هرچند که معتقدند رئیس جمهور

آکاایران: هافینگتن پست: مردم آمریکا خواهان جنگ با ایران نیستند

آکاایران: هافینگتن پست: مردم آمریکا خواهان جنگ با ایران نیستند

روزنامه هافینگتن پست با انتشار نتایج یک نظرسنجی گزارش داد: مردم آمریکا به معنای واقعی نمی خواهند با ایران وارد جنگ شوند هرچند که معتقدند رئیس جمهور کشورشان از چنین جنگی حمایت می کند.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه هافینگتن پست، نتایج یک نظرسنجی که به طور مشترک توسط این روزنامه آمریکایی و موسسه افکارسنجی یوگاو (YouGov) انجام شده است نشان می دهد که ۵۳ درصد مردم آمریکا مخالف اعلام جنگ با ایران هستند و ۳۷ درصد نیز به طور قوی و شدید مخالف چنین جنگی هستند.

 

بر اساس این نظرسنجی که پس از توئیت تهدیدآمیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انجام شده است، تنها ۲۳درصد از آمریکایی ها گفته اند که در صورت تصمیم دولت مبنی بر اعلام جنگ علیه ایران از آن حمایت می کنند. همچنین ۹ درصد از رای دهندگان هم قویا از اعلام جنگ علیه ایران توسط دولت آمریکا حمایت کرده اند.

 

نتایج این نظرسنجی که از هزار نفر گرفته شده است، نشان می دهد که تنها ۴۷ درصد از رای دهندگان به دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ از جنگ با ایران حمایت کرده و ۲۹ درصد نیز مخالف بوده اند. علاوه براین، ۴۲  درصد از پرسش شوندگان در این نظرسنجی مخالف نحوه برخورد ترامپ با ایران بوده و ۳۶ درصد نیز این روش را قبول دارند.

 

طبق نتایج این نظرسنجی، تنها هفت درصد از آمریکایی ها ایران را دوست یا متحد آمریکا دانسته و ۳۸ درصد نیز بر این باورند که ایران دشمن آمریکا است.

 

این نظرسنجی از یک هزار شهروند آمریکایی بالای ۱۸ سال در روزهای ۲۴ تا ۲۵ ژوئیه (دوم تا سوم تیرماه) با خطای ۳.۹ درصد انجام گرفته است ۶۰ درصد از شرکت کنندگان درباره توئیت ترامپ شنیده و ۱۲ درصد آن را در توئیتر مشاهده و مطالعه کرده بودند.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :