درخواست آیت الله سیستانی برای تشکیل فوری دولت جدید عراق
به نقل از سومریه نیوز، عبدالمهدی کربلائی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه های نماز جمعه این

آکاایران: درخواست آیت الله سیستانی برای تشکیل فوری دولت نوین عراق

آکاایران: درخواست آیت الله سیستانی برای تشکیل فوری دولت نوین عراق

نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق در خطبه های نماز جمعه این هفته در کربلا به دولت آتی این کشور نسبت به شیوه های نوین اعتراضات مردمی در صورت عدم عمل به وعده هایش هشدار داد و خواستار انتخاب شخصی شجاع برای ریاست دولت آتی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز، عبدالمهدی کربلائی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه های نماز جمعه این هفته در کربلا خواستار تسریع در تشکیل دولت بر پایه اصول صحیح، اجرای برنامه های قاطع برای انتخاب کابینه و تعیین پست های کلیدی شد.

 

وی افزود، اگر دولت از تعهدات خود شانه خالی کرده و پارلمان و قوه قضائیه تعطیل شوند، تنها راه پیش روی مردم تغییر روش های اعتراضات صلح آمیز برای تحقق درخواست های خود خواهد بود و در آن صورت اوضاع متفاوت تر از امروز خواهد شد.

 

کربلائی ادامه داد، امیدوار است که عقل و منطق در میان کسانی که مسؤولیت را برعهده گرفته اند، غالب بوده و پیش از فوت وقت به اصلاح امور بپردازند.

 

وی همچنین در این خطبه گفت: به مردم اعلام کردیم که نتایج انتخابات هرچه که شد، اصلاح و تغییرات برای بهتر شدن که درخواست همه مردم و نیاز مبرم کشور است تنها به دست شما محقق می شود و اگر درست عمل نکنید این امر و به ویژه انتخاب فردی صالح و حریص به منافع عالی حاصل نخواهد شد.

 

کربلائی افزود، مرجعیت خواستار این است که قانون انتخابات ناظر بر آرا باشد و کمیساریای عالی انتخابات مستقل عمل کند. وی گفت، عدم اعمال این دو شرط موجب می شود اکثر شهروندان از این روند اجتناب کنند.

 

کربلائی افزود، انجام اصلاحات ضرورت دارد و اگر درخواست های مردم کمرنگ شود در زمانی دیگر این درخواست ها بازخواهند گشت.

 

وی ادامه داد، پس از گذشت هفته ها از اعتراضات مردمی و درگیری میان آنها و نیروهای امنیتی که منجر به کشته و زخمی شدن اشخاص شد، انجام دو مرحله ضرورت دارد: مرحله اول اینکه دولت کنونی فورا درخواست های تظاهرکنندگان را محقق کند و مرحله دوم این است که دولت آتی در سریع ترین زمان ممکن و با اصول صحیح تشکیل شود و نخست وزیر مسؤولیت را بر عهده گرفته و در مبارزه با فساد قاطعانه عمل کند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :