رییس ستاد مشترک ارتش کره شمالی تغییر کرد
میلادی کره و در ادامه تحولات شبه جزیره، 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی امروز جمعه رییس ستاد مشترک

آکاایران: رییس ستاد مشترک ارتش کره شمالی تغییر کرد

آکاایران: رییس ستاد مشترک ارتش کره شمالی تغییر کرد

 همزمان با شصت و پنجمین سالگرد توافق آتش بس جنگ سال ۱۹۵۳ میلادی کره و در ادامه تحولات شبه جزیره، "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی امروز جمعه رییس ستاد مشترک ارتش این کشور را تغییر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزای کره شمالی، "ریو یونگ جیل" ۶۱ ساله به عنوان رییس ستاد مشترک ارتش کره شمالی، جایگزین "ری میونگ سو" ۸۳ ساله شده است.

 

کارشناسان معتقدند "کیم" رهبر کره شمالی قصد دارد نیروهای قدیمی و محافظه کار را برکنار و افرادی جوان تر و علاقه مند به ارتباط با غرب را جایگزین آنان کند.

 

گفته می شود رهبر کره شمالی به دنبال ارتباط بیشتر با آمریکا و دیگر کشورهای جهان و همچنین پیشرفت اقتصادی است.

 

کره شمالی همچنین امروز جمعه ۶۵ امین سالگرد توقف جنگ کره را برگزار کرد و از آمریکا خواست تا موافقت خود را برای پایان جنگ و رسیدن به صلح پایدار اعلام کند.

 

از زمان پایان جنگ در سال ۱۹۵۳ میلادی تا کنون، منطقه شبه جزیره کره در حالت شبه جنگی بسر می برد زیرا طرفین دارای پیمان متارکه نبرد هستند اما رژیم دائمی صلح را امضا نکرده اند.

 

کره شمالی بارها خواستار آن شده است که چنین توافقی رسما میان دو کشور شکل گیرد و دولت و وزارت خارجه این کشور نیز بیانیه هایی در این ارتباط منتشر کرده اند.

 

پیونگ یانگ امروز جمعه همزمان با ۶۵ امین سالگرد پایان جنگ کره، بقایای ۵۵ سرباز آمریکایی کشته شده در جنگ کره را به آمریکا تحویل داد.

 

بیش از ۳۵ هزار سرباز آمریکایی در جریان جنگ کره (۱۹۵۰- ۱۹۵۳ میلادی) کشته شده اند از این میان هنوز هفت هزار و ۷۰۰ تن مفقودالاثر هستند آمریکایی ها می گویند بقایای اجساد پنج هزار و ۳۰۰ تن از این سربازان هنوز در کره شمالی است.

 

دو کره نیز امروز جمعه اعلام کردند دور نوین مذاکرات نظامی سطح بالای خود را روز ۳۱ جولای (۹ مرداد) در روستای مرزی «پانمونجوم» برگزار می کنند. 

 

دور نخست مذاکرات نظامی دو کشور پس از حدود یک دهه، روز ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) برگزار شد و دو طرف در این مذاکرات درباره ایجاد خط ارتباطی نظامی بین دو کشور به توافق رسیدند.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :