آمریکا در نشست سوچی درباره سوریه شرکت نمی کند
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: در نشست آتی سوچی پیرامون سوریه مشارکت نخواهد کرد،درباره سوریه مشارکت نخواهد کرد، برای همکاری با روسیه به منظور حل بحران سوریه در ر

آکاایران: آمریکا در نشست سوچی درباره سوریه شرکت نمی کند

آکاایران: آمریکا در نشست سوچی درباره سوریه شرکت نمی کند

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: در نشست آتی سوچی پیرامون سوریه مشارکت نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه این کشور در نشست سوچی درباره سوریه مشارکت نخواهد کرد، برای همکاری با روسیه به منظور حل بحران سوریه در روندی تحت نظارت سازمان ملل اعلام آمادگی کرد.

 

سخنگوی این وزارتخانه گفت: آمریکا حتی به عنوان ناظر یا هر عنوان رسمی دیگر در این نشست حضور پیدا نخواهد کرد.

 

این مقام مسئول ادامه داد: برای پیشبرد حل و فصل سیاسی بحران سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و بیانیه "دانانگ" روسای جمهوری آمریکا و روسیه با سازمان ملل یا هر طرف دیگری از جمله روسیه همکاری خود را ادامه خواهیم داد.

 

وزارت خارجه آمریکا از طرف های موجود در مذاکرات آستانه خواست تلاش های خود را به سمت مذاکرات ژنو سوق داده و از استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه حمایت کامل دارا باشند.

 

پیشتر وزارت خارجه روسیه از دو نماینده آمریکا برای مشارکت در نشست آتی سوچی به عنوان دو ناظر دعوت رسمی کرده بود. این نشست روزهای ۳۰ و ۳۱ ژوئیه(۹ مرداد) در چهارچوب مذاکرات آستانه با مشارکت معاونان وزرای خارجه روسیه، ایران، ترکیه به عنوان کشورهای تضمین کننده روند این مذاکرات، دو هیات از دولت سوریه و مخالفان آن و دو ناظر از سازمان ملل و اردن برگزار خواهد شد.

 

انتظار می رود این نشست توجه ویژه ای به اوضاع انسانی در سوریه و بازگشت آوارگان این کشور به سرزمین شان داشته باشد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :