قانون منع به کار گیری بازنشستگان شهردار و استاندار نمی شناسند
به گزارش رویداد۲۴، اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان حواشی زیادی در مجلس داشته است،سیدفرید موسوی عضو فراکسیون امید که یکی از طراحان این

آکاایران: سید فرید موسوی:

قانون منع به کار گیری بازنشستگان شهردار و استاندار نمی شناسند

آکاایران: قانون منع به کار گیری بازنشستگان شهردار و استاندار نمی شناسند

یک نماینده مجلس می گوید قانونمنع به کار گیری بازنشستگان به محض اینکه تصویب و ابلاغ شود، باید بلافاصله اجرا شود بنابراین، به دستگاه های مرتبط توصیه می شود که از هم اکنون به فکر جایگزین کردن افراد باشند.

به گزارش رویداد۲۴، اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان حواشی زیادی در مجلس داشته است. سیدفرید موسوی عضو فراکسیون امید که یکی از طراحان این قانون بود و تلاش زیادی برای تصویب آن انجام داد و پس از تصویب آن گفت: امروز با رای تاریخی مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح منع بکارگیری بازنشستگان تصویب شد و استثنائات موجود در قانون فعلی ساماندهی و اصلاح شد تا از این پس شاهد چابک سازی و استفاده از ظرفیت های بالای جوانان در نظام اداری کشورمان باشیم که قطعا این امر قدمی بزرگ در راه برون رفت از بحران های امروز کشور است.

 

روز گذشته نقل قولی از این نماینده درباره افشانی منتشر شده بود که شهردار تهران را در میان بازنشسته ها قرار می داد. موسوی با تاکید بر اینکه همه بازنشستگان باید از کار برکنار شوند، گفت: افرادی که با بازنشستگی در مسئولیت هایی مثل شهرداری، استانداری و معاونت وزیر قرار دارند باید از کار برکنار شوند.

 

او درباره افشانی شهردار تهران گفت: خبرنگاری از یکی از رسانه ها با اطمینان از بازنشسته بودن آقای افشانی از من سوال کرد و من گفتم از آنجا که نهادهای عمومی غیر دولتی و کلیه شرکت های دولتی مشمول این قانون هستند، شهرداری تهران هم از این قاعده مستثنا نیست اما افرادی با اجازه خاص رهبری می توانند فعالیت دارا باشند و در صورت بازنشسته بودن شهردار تهران اگر ایشان مجوز از رهبری بگیرد، می تواند شهردار بماند.

 

وی تاکید کرد: هر سالمندی بازنشسته نیست و این قانون فقط درباره افراد بازنشسته است لذا ممکن است به خاطر برخی مسائل مثل بازخرید کردن و .... همه سالمندان بازنشسته نباشند.

 

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: نکته این است که این قانون به محض اینکه تصویب و ابلاغ شود، باید بلافاصله اجرا شود و فرصتی برای فرد متصدی پست برای بقا موجود نیست؛ بنابراین به دستگاه های مرتبط توصیه می شود که از هم اکنون به فکر جایگزین کردن افراد باشند.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :