واکنش روسیه به اعلام جاسوسی بودن توپ اهدایی پوتین به ترامپ: آمریکایی ها تمایل به بحث های مزخرف دارند!
رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه در واکنش به گزارش رسانه های آمریکایی مبنی بر احتمال جاسوسی از آمریکا

آکاایران: واکنش روسیه به اعلام جاسوسی بودن توپ اهدایی پوتین به ترامپ: آمریکایی ها تمایل به بحث های مزخرف دارند!

آکاایران: واکنش روسیه به اعلام جاسوسی بودن توپ اهدایی پوتین به ترامپ: آمریکایی ها تمایل به بحث های مزخرف دارند!

رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه در واکنش به گزارش رسانه های آمریکایی مبنی بر احتمال جاسوسی از آمریکا به وسیله توپ اهدایی ولادیمیر پوتین به دونالد ترامپ واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، ویچیسواو کولوسکوف در این مورد گفت: تراشه موجود در توپ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فقط جهت تثبیت موقعیت توپ در لحظه به ثمر رسیدن گل و عبور از خط دروازه هاست و هیچ گونه استفاده ابزاری دیگری ندارد.

 

پیش از این سرویس امنیتی آمریکا اعلام کرد که توپ اهدایی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خلال نشست خبری ۱۶ جولای در شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند از نظر امنیتی مورد بررسی همه جانبه قرار گرفته است. دن کوتس، هماهنگ کننده اداره اطلاعات ملی آمریکا نیز گفته بود که توپ اهدایی پوتین به ترامپ به صورت کاملاً جدی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

طبق اطلاعات و تصاویر منتشره، توپ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مجهز به فن آوری NFC است، سیستمی که به هواداران اجازه دسترسی به موضوع های مختلف فوتبال را می دهد و این یک دستگاه جاسوسی نیست.

 

ویچیسواو کولوسکوف، رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه در این رابطه اظهار داشت: چه چیزی در این توپ وجود دارد که سازمان های اطلاعاتی آن را کشف کرده اند؟! فکر می کنم این حرف ها در چارچوب اقدام های فریبنده و دیوانه واری که طرف آمریکایی در هر فرصتی به دنبال آن است، صورت گرفت. در مورد تراشه توپ فوتبال هم شاهد بهانه هستیم. هر کسی حتی در سنا و کنگره آمریکا می داند که این یک تراشه معمولی است. به همین خاطر نباید تحلیل بیشتری در این رابطه داشته باشیم. ما کمتر از آمریکایی ها به تحلیل می پردازیم، زیرا آنها تمایل به بحث های مزخرف دارند! هر تحلیل ما واکنش آنها (آمریکایی ها) را به دنبال دارد. شما واکنش های روس ها را ببینید. این حرف ها به چه معناست که چیزی در این توپ غیرمعمول است؟! قطعاً به هر عطسه ای نباید واکنش نشان دهیم.

 

وی در خاتمه اظهار داشت: تراشه توپ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جهت  سیستم تعیین به ثمر رسیدن گل تعریف شده است. بهتر است آمریکایی ها به فدراسیون فوتبال خود مراجعه کنند تا توضیحات لازم را به دست آوردند و بفهمند تراشه توپ فوتبال چیست!

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :