ربیعی: مناطقی درگیر ناآرامی  شدند که حتی یک سینما یا ورزشگاه نداشتند
کارگروه اشتغال شهرستان های دماوند و فیروزکوه با حضور علی ربیعی (وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی) برگزار شد

آکاایران: ربیعی: مناطقی درگیر ناآرامی شدند که حتی یک سینما یا ورزشگاه نداشتند

آکاایران: ربیعی: مناطقی درگیر ناآرامی شدند که حتی یک سینما یا ورزشگاه نداشتند

جلسه مشترک کارگروه اشتغال شهرستان های دماوند و فیروزکوه با حضور علی ربیعی (وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در جلسه مشترک کارگروه اشتغال شهرستان های دماوند و فیروزکوه با اشاره به بازدید خود از مراکز درمانی تحت پوشش سازمان اجتماعی و طرح های اشتغال زای شهرستان های فیروزکوه و دماوند گفت: همه تلاش دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که در موضوع اشتغال جهشی ایجاد شود تا از این رهگذر به معیشت مردم کمک شود.

 

وی با اشاره به وضعیت منطقه فیروزکوه و دماوند و اینکه هم بیمه شدگان عبوری و هم بیمه شدگان ساکن در این شهرستان حضوری پررنگ دارند، گفت: مراکز درمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتمانی در این شهرستان ها باید تقویت شود.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در همین راستا ضمن تامین تجهیزات مراکز درمانی، از پزشکان متخصص در منطقه استفاده بیشتر و بهتری خواهیم کرد.

 

ربیعی ادامه داد: علاوه بر تقویت درمانگاه شهرستان فیروزکوه، عملیات اجرایی یک مرکز نوین درمانی هم در شهرستان دماوند آغاز خواهد شد.

 

وی همچنین با اشاره به بازدید خود از یک مرکز نگهدای از کودکان بی سرپرست در شهرستان فیروزکوه که تحت پوشش سازمان بهزیستی اداره می شود، گفت: استراتژی ما این است که کودکان بدسرپرست یا بی سرپرست در گام  اول از خانواده های خود جدا نشوند لذا به دنبال آن هستیم که هزینه نگهداری این کودکان را به اقوام درجه دوم آنها پرداخت نموده تا امکان ادامه زندگی این کودکان در کنار خانواده فراهم شود.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: توقع ما از نظام خیر جمعی این است که کمک کنند تا ساختمان ها و مراکز مناسبی برای نگهداری کودکان بی سرپرست در مناطق محروم و آسیب پذیر کشور ایجاد شود.

 

ربیعی همچنین با اشاره به بازدید از مراکز رفاهی ویژه کارگردان در شهرستان های دماوند و فیروزکوه گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مراکز نیمه تمام متعلق به کارگران تکمیل و در اختیار آنان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به ناآرامی های کشور در برخی شهرها طی سال گذشته، گفت: مطالعات اجتماعی نشان می دهد مناطقی درگیر این ناآرامی ها بودند که در آنها حتی یک سینما یا ورزشگاه مناسب برای جوانان وجود نداشته است. از همین رو ما ساخت مراکز رفاهی را در دستور کار خود داریم و این امکان را فراهم خواهیم آورد تا همه آحاد جامعه با کمترین هزینه از امکانات این مراکز بهره مند شوند.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حوزه استان تهران توجه خوبی به موضوع اشتغال روستایی و فراگیر شده است، گفت: در حوزه اشتغال روستایی و عشایری استان تهران بیش از۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار کم بهره درنظر گرفته شده است که می تواند جهش خوبی در این حوزه ها ایجاد نماید.

 

وی همچنین با اشاره به پتانسیل شهرستان های فیروزکوه و دماوند در صنایع بسته بندی و گردشگری گفت: استعدادهای خوبی در این زمینه وجود دارد که اگر درست از آنها بهره گرفته شود هم به رشد اشتغال روستایی و هم به رشد اشتغال فراگیر از طریق اجرای طرح های ارزان قیمت گردشگری کمک خواهد کرد.

 

وی یکی از مشکلات کشور را نبود ارتباط نزدیک و مستقیم میان نخبگان و صاحبان ایده با کانون های کارآفرینی ذکر کرد و گفت: اگر این ارتباط برقرار شود گام های بلندی در حوزه اشتغال زایی برداشته خواهد شد.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست با اشاره به پررنگ شدن موضوع تحریم ها تاکید کرد: اگر چه این موضوعات می تواند آسیب زا باشد اما با توجه به ظرفیت های فراوانی که در کشور وجود دارد این مساله نمی تواند برای مردم و کشور ایجاد بحران نماید.

 

ربیعی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم دشمن در پررنگ کردن موضوع تحریم ها هدف قرار دادن امنیت روانی و ذهنی مردم است تا بتواند از این رهگذر به اهداف خود دست پیدا کند.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با مروری اجمالی بر دستاوردهای پنچ سال گذشته دولت در حوزه اقتصادی گفت: در این دوره پنچ ساله اقدامات بزرگی در کنترل تورم، ایجاد ثبات بر بازار و همچنین رسیدن به رشد اقتصادی قابل توجه صورت گرفت از این رو ما اطمینان داریم که دوباره ثبات به بازار بازخواهد گشت و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این نکته که می توان با کارآفرینی در مقابل سوداگری ها ایستاد، گفت: هرجا که موضوع کار و کارآفرینی پررنگ شود سوداگری زمین گیر خواهد بود.

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :