اخبار نپال، آخرین اخبار نپال - اخبار امروز
اخبار نپال,نپال,نپال کجاست,آخرین اخبار نپال,جدیدترین اخبار نپال,اخبار کشور نپال,درباره نپال

نِپال کشوری در آسیا واقع در شمال هندوستان و پایتخت آن کاتماندو است. جمعیت نپال حدود ۲۷ میلیون نفر و زبان رسمی آن نپالی است. واحد پول این کشور روپیه نپال است و تنها با چین و هند همسایه است.

بیشتر محدودهٔ نپال بر روی رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته و شمال این کشور هشت قله از ۱۴ قله بلند جهان را در خود جای داده که یکی از آن ها بلندترین کوه جهان یعنی قلهاورست است. جنوب کشور مرطوب و حاصلخیز است و جمعیت زیادی را در خود جای داده است.

۸۱ درصد مردم نپال پیرو آیین هندو هستند و با این احتساب، نپال در میان کشورهای جهان بالاترین درصد پیروان هندوئیسم را نسبت به جمعیت خود دارد. این کشور به خاطر موقعیت جغرافیایی خود هم از هند و هم از تبت نفوذ پذیرفته است. بودایی و اسلام و کیراتی (تلفیقی از آنیمیسم، شیواپرستی و بودیسم تبتی) دو دین مهم دیگر این کشور هستند و بخش بزرگی از جمعیت خود را هم هندو و هم بودایی معرفی می کنند که این به دلیل تلفیق این دو مذهب در این منطقه است. نپال تنها کشور در جهان است که پرچم آن به شکل مستطیل نیست، و از دو مثلث بر روی هم تشکیل شده است.

نپال کشوری در حال توسعه با سطح درآمدی پایین و فقر و گسرنگی فراوان است و از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه ۱۴۵ بین ۱۸۷ کشور دنیا جای می گیرد.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار نپال را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار نپال,نپال,نپال کجاست

اخبار نپال

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :