دانش > پزشکی - با انجام آزمایش خون تروپونین با روش معمولی 3 ساعت طول می کشد تا مشخص شود بیمار دچار حمله قلبی شده است یا نه؟

 

 

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرآنلاین، اما روش نوینی به نام «آزمایش تروپونین با حساسیت بالا» توصیه‌شده است که می‌تواند زمان تشخیص را از سه ساعت به یک ساعت کاهش دهد و این امر در نجات جان بیمار کمک فراوانی می‌کند.{لینک}

روش نوین که در اروپا زودتر از آمریکا بکار گرفته‌شده، موفقیت‌آمیز بوده و حالا به گفته «ربکا ویگن»از مرکز پزشکی ساوث وسترن در دانشگاه تگزاس می‌تواند به نجات جان افرادی که دچار حمله قلبی می‌شوند کمک کند چراکه دو ساعت زمان کمتری برای تشخیص مثبت یا منفی بودن تروپونین در خون صرف می‌شود.

اداره دارو و غذای آمریکا اخیراً این روش درمانی را به‌صورت رسمی مورد تائید قرار داده و تیم پزشکی ربکا ویگن با آزمایش روی 536 بیمار به نتایج درخشانی دست یافتند.

نتایج این تحقیق در مجله پزشکی Circulation منتشرشده که نشان می‌دهد 30 درصد از بیمارانی که علائمی مانند درد قفسه سینه یا تنگی نفس داشتند، بلافاصله با تشخیص حمله در اتاق اورژانس مجهز بستری‌شده و جانشان نجات داده‌شده است که ممکن بود با روش سنتی تروپونین جانشان در عرض خطر قرار گیرد.

بیماری قلبی

5656

 

 

 

.

منبع : khabaronline.ir