مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: باتوجه به چالش های محیط زیست دریایی توسعه فعالیت های امور حاکمیتی دریایی در راستای بهبود وضعیت موجود اولویت این داره کل است.

به گزارش جنوب نیوز، سیاوش ارجمندزاده افزود:توسعه درامورحاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در دریا بطور عمده مربوط به ایمنی دریانوردی، مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی و نظارت بر ساخت و سازها در سواحل است که سعی داریم این حوزه ها را با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال کنیم.

به گزارش آکاایران: وی یادآور شد: بزرگ ترین پایانه های نفتی و پتروشیمی کشور در استان بوشهر واقع شده که این امر ایجاب می کند در ارتباط با موضوع محیط زیست دریایی نیز اهتمام جدی داشته باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در حوزه توسعه زیرساخت های بندری در سال های گذشته اقدام های خوب و موثری انجام گرفته که باعث رونق تجارت و افزایش تردد شناورهای تجاری در بنادر استان شده ولی با این وجود نیاز است در زمینه امور حاکمیتی دریایی تمرکز بیشتری صورت و با سرعت بخشی بیشتر باید این حوزه را با توسعه زیرساخت های بندری همگام کنیم.

وی بیان کرد: تحقق این مهم فاقد شک به بهره برداری موثر تر و بهینه ای از زیرساخت های موجود در استان بوشهر نیز کمک فراوانی می کند.

ارجمندزاده ادامه داد: گفت: در حوزه زیرساخت های مرتبط با توسعه فعالیت های صادراتی کارهای خوبی انجام شده ولی باید بررسی لازم برای ظرفیت های صادراتی استان بوشهر صورت گیرد.

وی ادامه داد: در صادرات یک بخش مربوط به صادرات کالاهای نفتی و بخشی نیز غیر نفتی است که با کار بیشتر روی آن باید ظرفیت های اصلی را شناسایی و بطور ویژه برای آنها برنامه ریزی کنیم.


منبع: ایرنا
.

منبع : jonoubnews.ir