معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر با اشاره به ممنوعیت صید در برخی مناطق خلیج فارس در استان گفت: صید میگو ویژه قایق های صیادی آغاز شد.

به گزارش جنوب نیوز، عباس آهنگرمقدم، از پایان دریابست در آبهای خلیج فارس در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با پایان طرح دریابست، قایق هایی که دارای مجوز صید هستند صید میگو را در آبهای استان بوشهر آغاز کردند.

به گزارش آکاایران: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 1483 فروند قایق صیادی در استان فعالیت می کنند تصریح کرد: برای 727 قایق مجوز صید میگو صادر شده که تلاش صیادی خود رادر آبهای خلیج فارس استان آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق های بنزینی 24 ساعت و قایق های گازوئیلی 72 ساعت تعیین شده است خاطر نشان کرد: زمان آزاد سازی صید میگو برای لنج ها از پنجم مرداد تعیین شده که برای این شناورها  مجوز صید 4 روزه و برای لنج های شمال استان با توجه به دوری این منطقه از صیدگاه، مجوز 6 روزه صادر می شود.

آهنگرمقدم با اشاره به ممنوعیت صید در برخی مناطق خلیج فارس در استان بوشهر بیان کرد: این مناطق شامل نوزادگاه های میگو در محدوده نیروگاه اتمی، دلوار و اعماق کمتر از 10 مترو زیستگاه های مصنوعی شامل مُنگُف، یَروَل، گناوه، دیر و جزیره خارگ و منطقه خور ایاز در شهرستان دیر، تا شعاع نیم مایلی است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه  میگوی ببر سبزی بهترین گونه میگو خلیج فارس است تصریح کرد: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی خلیج فارس از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی این  منطقه به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه پارسال صیادان استان بوشهر در مدت 31 روز صید، یک هزار و 867 تن میگو صید کردند گفت:  آغاز و پایان صید میگو کمیته مدیریت صید با نتیجه گشت های تحقیقاتی پژوهشکده میگو، اعلام می کند.

منبع: تسنیم
.

منبع : jonoubnews.ir