رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: دو شرکت آژانس هواپیمایی که در فروش بلیط هواپیمای چارتری در استان بوشهر گران فروشی می کردند شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

به گزارش جنوب نیوز، سیدحسین حسینی محمدی در برنامه «مردم پرسشگر و مسئولان پاسخگو» در بوشهر با بیان اینکه واحدهای تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تحت حمایت ویژه برای فعالیت قرار گرفتند اظهار داشت: با مشارکت بانک ها و پرداخت تسهیلات بانکی واحدهای صنعتی و تولیدی که دارای پیشرفت بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی بودند با پرداخت تسهیلات بانکی همراه با یارانه دولتی تکمیل و راه اندازی شدند.

به گزارش آکاایران: وی، با اشاره به اینکه بخشی از معادن استان بوشهر راکد هستند تصریح کرد: به سبب اینکه کاهش فعالیت عمرانی در استان بوشهر معادن این استان که بیشتر مصالح ساختمانی است دچار رکود شده اند که امید می رود با رونق فعالیت در صنعت ساختمان این معادن به چرخه فعالیت بازگردنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه 128 معدن در استان فعال است تاکید کرد: محصولات بخشی از معادن استان بوشهر در چرخه صادرات قرار دارد که با زیرساخت های لازم صادرات این معادن به کشورهای مختلف از جمله قطر افزایش یافته است.

حسینی محمدی مبارزه با قاچاق کالا را در اولویت برنامه ها  دانست و تصریح کرد: در این راستا قاچاقچیانی که در ثبت سفارش واردات خودرو  در کشور دچار مشکلاتی بودند از طریق دستگاه قضا تحت پیگیر قانونی قرار گرفتند که این مهم در استان در اولویت قرار دارد.

وی، با بیان اینکه ثبت سفارش خودرو در تهران انجام می گیرد افزود: برخورد با قاچاق در همه زمینه ها در دستور کار قرار دارد و تمام کالاها و اجناس خارجی وارداتی تحت پوشش استعلامات قانونی قرار می گیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر کنترل قیمت اجناس و برخورد با گران فروشان گفت: بیشترین پرونده های گران فروشی در بوشهر در عرصه میوه و تره بار تشکیل شده و این در حالی است که با گران فروشان و کم فروشان برخورد قاطع می شود.

حسینی محمدی با تاکید بر تقویت بازرسی بازار بیان کرد: علاوه بر حضور بازرسان برای بررسی و کنترل قیمت های اجناس در بازار، سامانه 124 به طور شبانه روز برای ثبت و رسیدگی به شکایات مردمی فعال است.

وی از گشت مشترک برای بررسی قیمت اجناس در بازار بوشهر خبرداد و افزود:  اخیرأ 2 شرکت چارت هواپیما در بوشهر که توسط آژانس هواپیمایی اقدام به فروش بلیط با نرخ  بالا  می کردند شناسایی و با تشکیل پرونده تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ارزش تخلف این دو شرکت چارت  هواپیمایی را 1.5 میلیارد ریال دانست و گفت: در این زمینه با تشکیل پرونده در حال سیر مراحل تخلفاتی و قانونی است.

حسینی محمدی به کیفیت نان در بوشهر پرداخت و با بیان اینکه وضعیت کیفیت نان بهتر از گذشته شده گفت: کیفیت نان قبلا در شأن مردم نبود که با پیگیری های انجام شده ضمن بهبودی کیفیت نان ، در تنوع آن اقدامات مهمی انجام شده است.

وی، با تاکید برنظارت همه جانبه بر روی کیفیت نان و آرد مصرفی نانوایان خاطر نشان کرد: برای ارتقای کیفیت نان، کاهش ضایعات و طبخ مناسب اقدامات مهمی انجام شده و در توزیع آرد و جلوگیری از قاچاق آن نظارت دقیق انجام و با متخلفان برخورد قاطع می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از ابطال کارت بازرگانی افراد متخلف خبرداد و بیان کرد: سال قبل 130 کارت بازرگانی در استان بوشهر که دارای تخلف بودند باطل شد و اخیرأ نیز پایش کارت های بازرگانی در استان آغاز شده است.

حسینی محمدی با بیان اینکه تمام کارت های بازرگانی در استان پایش می شود تصریح کرد:دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای استفاده از مزایای آن را ندارند و در صورت مشاهده این گونه تخلف ضمن ابطال کارت بازرگانی با افراد متخلف برخورد قاطع قانونی می شود.

وی، افزود: بر اساس قانون، کسانیکه کارت بازرگانی دیگران خریداری کنند تحت تعقیب و پیگیرد قانونی قرار می گیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه فروشندگان کالا حق  افزایش نرخ اجناس ندارد تاکید کرد: فروشندگان باید حداکثر 10 درصد قیمت خرید، بر اساس فاکتور، افزایش قیمت دهند و فروشندگانی که نرخ اجناس را افزایش می دهند تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرند.

منبع: تسنیم
.

منبع : jonoubnews.ir