در حالیکه ستاد تنظیم بازار اخیرا قیمت سقف و کف هر کیلوگرم مرغ را 7100 تومان تا 7800 تومان در بازار تعیین کرده بود، امروز قیمت این محصول پروتئینی به 10 هزارتومان نزدیک شده است.

قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده به ۱۰ هزار تومان نزدیک شد و رکودی کم سابقه را از خود به جای گذاشت.

به گزارش آکاایران: به گزارش جنوب نیوز، قیمت مرغ گرم در بوشهر که طی هفته های گذشته روند افزایشی را تجربه می کند، در بوشهر به کیلوی 9300 تومان رسیده است.

در این بین، متولیان تنظیم بازار نظیر جهادکشاورزی ورود موثری در قالب توزیع مرغ منجمد یا گوشت ارزان دولتی نداشته اند و عملا در این بازار مصرف کننده تنها مانده است.

عرضه کنندگان مرغ در بوشهر دلیل نوسان قیمت این محصول پروتئینی را به این مسئله مربوط می دانند که بخش عمده خوراک طیور در کشور وارداتی است و افزایش قیمت خوراک تاثیر اصلی در قیمت تمام شده مرغ داشته است، طوری که اختصاص ارز دولتی هم نتوانسته به کنترل قیمت کمکی کند.

بنابراین گزارش، در حالیکه ستاد تنظیم بازار اخیرا  قیمت سقف و کف هر کیلوگرم  مرغ را  7100 تومان تا 7800 تومان در بازار تعیین کرده بود، امروز قیمت مرغ در بوشهر از 9300 تومان گذشته و به گفته عرضه کنندگان با این وضعیت، احتمال رشد بیشتر قیمت وجود دارد.

مهدی یوسفخانی رئیس­ اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی کشور در همین خصوص گفت: قیمت مرغ در واحدهای صنفی با احتساب ۱۰ درصد سود به مشتریان عرضه می شود که براین اساس قیمت مرغ در مراکز عمده فروشی۹۰۵۰ تومان به صاحبان واحد های صنفی عرضه می شود.

.

منبع : jonoubnews.ir