آکاایران: مهدی قربانی  متولد۱۳۸۰، تهران بازیگر سینما و تئاتر است که با نقش آفرینی در فیلم سینمایی ” ابد و یک روز “ به معروفیت رسید. مهدی قربانی پس از دیده شدن در فیلم ” ابد و یک روز ”  با چندین اجرا در تئاتر و نمایشنامه خوانی همچون ” کافه مک ادم ” ، ” کورنومتر ” و… به این حیطه نیز وارد شد.

به گزارش آکاایران: وی در دومین حضور سینمایی خود در فیلم سینمایی ” بیست و یک روز بعد “ نقش آفرینی کرد و برای این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر نوجوان را از جشنواره فیلم های کودک و نوجوان کسب کند.
قربانی در سومین حضور سینمایی اش در فیلم سینمایی ” تنگه ابوغریب “ به کارگردانی بهرام توکلی بازی کرد.
 

مصاحبه با بازیگر نقش ” نوید “ در فیلم ابد و یک روز (مهدی قربانی)

داستان مهدی قربانی چیست؟

از ۹ سالگی در کلاس های بازیگری شرکت می کردم. کمی بیشتر از دو سال را دراین آموزشگاه بودم که در همان زمان دستیار آقای روستایی به خانم خلوتی که مدیر آموزشگاه بودند، تماس گرفتند و گفتند که بازیگر ۱۰-۱۱ ساله برای فیلم «ابد و یک روز» می خواهند. من را معرفی کردند و برای تست بازیگری رفتم. این طور شد که برای بازی در فیلم اول سعید روستایی انتخاب شدم و نقش نوید، پسر کوچک خانواده را بازی کردم.

بیوگرافی مهدی قربانی

«ابد و یک روز» قطعا مناسب سن تو نبوده. فیلم را خودت دیده ای؟
بله. ولی من قبل از اکران فیلم را دیدم. چون اولین کار تصویرم بود، بعد از هر سکانس پشت مانیتور کارگردان نتیجه را می دیدم. برای همین فهمیده بودم چی ساخته شده. بعد برای کار «بیست و یک روز بعد» پشت مانتیور نرفتم، خیلی هیجان خوبی بود وقتی کار ساخته شد و آن را در جشنواره دیدم.
مهدی قربانی ادامه داد:
اصلا راضی نبودم که برای بازی در «ابد و یک روز» پول بگیرم چون اولین کارم بود. البته پول گرفتم و از پولی که برای بازی گرفتم معلم خصوصی گرفتم. چون مدتی بود مدرسه نرفته بودم و برای جبران آن نیاز به معلم داشتم. البته یک گوشی هم خریدم.
 
بیوگرافی بازیگران
 

وقتی خودت فیلم هایت را می بینی، چه جاهایی از نقش را بیشتر دوست داری و یا جاهایی بوده که نپسندیده باشی؟در «ابد و یک روز» چند سکانس را بیشتر از بقیه دوست داشتم. سکانسی که داداشم را می خواهم لو بدهم و نمی دهم، سکانس پایانی و سکانسی که در خانه خوشحالیم و می رقصیم. در «بیست و یک روز بعد» هم با راهنمایی ها که شدم هیچ اتفاق نیفتاد که از جایی راضی نباشم یا دلم خواسته باشد فرقی داشته باشد، آقای خردمندان در این مسیر خیلی به من کمک کرد.

بیوگرافی مهدی قربانی (بازیگر) + تصاویر و مصاحبهبازیگران فیلم ابد و یک روز

بیست و یک روز بعد کاملا فیلمی نوجوانانه است، هم درباره آن هاست و هم برای آن ها ساخته شده، نوجوان ها به راحتی با آن ارتباط می گیرند، در سینما فیلمی که در این فضا ساخته شود، خیلی نداریم. خودت به عنوان یک نوجوان به فیلمی که در آن بازی کرده ای، چند می دهی؟ چه جاهایی را بیشتر دوست داری؟

در زمان پیش تولید فیلم دستیار آقای خردمندان با من تماس گرفتند که برای تست رفتم. بین بچه هایی که برای نقش آمده بودند، تست دادم، قبول شدم و قرار داد بستم. بعد از آن با حسین شریفی که نقش مهران در فیلم را بازی می کرد مشغول کار روی فیلمنامه شدیم. به نظر من فیلم «بیست و یک روز» بعد ملودرام اجتماعی است که هم برای نوجوان ها جذابیت دارد و هم برای بزرگسال ها می تواند جالب باشد و درد جامعه را نشان می دهد. خود من همه بخش های فیلم را دوست داشتم، چون مرتضی که نقش آن را خودم بازی می کردم مقاومت زیادی در زندگی اش نشان می داد و من هم در زندگی شخصی ام مقاومت کردن را خیلی دوست دارم. مقاومتی که وقتی شکست می خوری دوباره بتوانی سرپا بایستی، از اتفاقات بگذری و برای رسیدن به هدف تلاش کنی، برای من خیلی مهم است. من «بیست و یک روز بعد» را خیلی دوست داشتم نه به خاطر اینکه در میان بازیگرانش بودم، به خاطر اینکه مقاومت کردن در آن زیاد بود، بالا و پایین زندگی را می شد در آن دید، در حقیقت زندگی جریان داشت و برای همین خودم با فیلم ارتباط خوبی داشتم.
 

مهدی قربانی
مهدی قربانی در کنار نوید محمد زاده
عکس های مهدی قربانی
عکس مهدی قربانی و ساره بیات
بیوگرافی مهدی قربانی
مهدی قربانی در جشنواره فیلم فجر
بیوگرافی بازیگران
مهدی قربانی و جواد عزتی
بیشتر بخوانیم:

بیوگرافی سام درخشانی + تصاویر سام درخشانی و همسرش

بیوگرافی شایسته ایرانی

.

منبع : jomhouriat.ir