آکاایران: به گزارش جمهوریت ،همیشه سعی می کنیم تا اینترنت پرسرعتی داشته باشیم ،با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس دهنده تعیین می شود، اما می توان به کمک ترفندهایی سرعت اینترنت خود را تا ۲۰٪ افزایش داد.

به گزارش آکاایران: سرعت بالا در اینترنت یکی از عوامل رضایت کاربران در وب گردی است.سرعت اینترنت را شرکت های ارائه دهنده پهنای باند تعیین می کنند ولی کاربران نیز می توانند با چند ترفند ساده سرعت اینترنت خد را بالا برند.روش های متعددی برای کاربران وجود دارد که در این بخش برخی از آنها را آموزش خواهیم داد.

روش اول :تنظیمات DNS

ایران و برخی کشورها سرورهای DNS کندتری نسبت به کشورهایی مانند امریکا و کشورهای اروپایی دارند. به همین دلیل بهتر است از دی ان اس های عمومی استفاده کنید تا با این کار کمی بر سرعت اینترنت خود بیافزایید.در زیر شماره دی ان اس چند دی ان اس برتر را می بینید. می توانید از این شماره ها انتخاب و استفاده نمایید.

Level3:           ۲۱۹٫۲۴۴٫۱٫۳           ۲۱۹٫۲۴۴٫۱٫۴

Google:           ۸٫۸٫۸٫۸           ۸٫۸٫۴٫۴

ScrubIT3:67٫۱۳۸٫۵۴٫۱۲۱           ۲۱۷٫۲۲۵٫۲۱۹٫۷۷

OpenNIC4:       ۶۹٫۱۶۴٫۲۱۸٫۵۱           ۲۱۶٫۸۷٫۸۴٫۲۱۱

Public-Root5:    ۱۹۹٫۵٫۱۵۷٫۱۳۱           ۲۱۸٫۷۱٫۳۵٫۱۳۷

Comodo DNS:    ۸٫۲۶٫۵۶٫۲۶           ۸٫۲۱٫۲۴۷٫۲۱

OpenDNS:         ۲۱۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲           ۲۱۸٫۶۷٫۲۲۱٫۲۲۱

DNS Advantage: 156٫۱۵۴٫۷۱٫۱           ۱۵۶٫۱۵۴٫۷۱٫۱

Norton DNS:      ۱۹۸٫۱۵۳٫۱۹۲٫۱           ۱۹۸٫۱۵۳٫۱۹۴٫۱

SmartViper:       ۲۱۸٫۷۶٫۵۱٫۵۱           ۲۱۸٫۷۶٫۵۱٫۵۱

برای اعمال تنظیمات نیاز به داشتن تخصص زیادی ندارید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

۱– بر روی آیکن شبکه در قسمت پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید.

۲ – شبکه ای که استفاده می کنید را از لیست انتخاب کنید. بر روی آن کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید. به سربرگ Networking بروید. در صورتی که این امکان موجود نیست و از شبکه LAN خانگی استفاده می کنید بر روی Open network and sharing center کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی Local Area Connection کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده بر روی Properties کلیک کنید.

۳ – در سربرگ Networking عبارت Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) را پیدا کرده و بر روی آن دوبار کلیک کنید. در پنجره نوین Use the following DNS server addresses را انتخاب نموده و شماره های دی ان اس های انتخابی خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید. در آخر بر روی OK کلیک کنید.

 روش دوم :تنظیمات رجیستری

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.

حال به دنبال این عبارت بگردید:

سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:

MaxConnectionsPerServer -1

MaxConnectionPerl_OServer -2

ممکنه این دو عبارت را در رجیستری خود نداشته باشید، پس روی صفحه سمت راست ، کلیک راست کرده و از قسمت new ، روی DWORD کلیک کنید.

سپس عبارت شماره ۱ را بنویسید . برای عبارت شماره ۲ هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کلیک کنید و در قسمت Value data برای گزینه اول عدد ۸ و برای گزینه دوم حرف a را وارد کنید و سیستم را Restart  کنید.

توجه:در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت کنید.

روش سوم :Command Prompt

مرحله اول:وارد  منوی استارت شده و کلمه cmd را تایپ می کنیم تا وارد بخش command prompt شویم.

مرحله دوم:عبارت زیر را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

:cd c

مرحله سوم:عبارت netsh interface tcp set global autotuning=disabled را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

عکس  ذخیره شده ۲

پس از زدن اینتر در صورت تایید با ok مواجه می شوید که این باعث می شود ۲۰% تا ۳۰% از حجم اینترنت به وب گردی شما اضافه شود.

روش چهارم :تنظیمات پالیسی

مایکروسافت تقریبا ۲۱٪ از پهنای باند اینترنت کاربر را برای فعالیت هایی مانند بروز رسانی ویندوز رزرو کرده است. شما می توانید این ۲۱٪ را به پهنای باند خود بازگردانید. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

بر روی استارت کلیک کرده و Run را اجرا نمایید.

در پنجره Run، عبارت gpedit.msc را تایپ نموده و کلید اینتر را بفشارید. با این دستور، پنجره ویرایش پالیسی های ویندوز باز خواهد شد.

در پنجره پالیسی، مسیر زیر را دنبال کنید:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates

در این بخش، Network را انتخاب نموده و سپس بر روی QOS Packet Scheduler کلیک کنید.

حالا باید بر روی گزینه Limit Reservable Banddata-xwidt دابل کلیک کنید.

با باز شدن پنجره، مشاهده می کنید که عبارت پیکربندی نشده (Not Configured) درج شده است. اما حقیقت این است که در تب Explain، به صورت پیش فرض Packet Scheduler تقریبا ۲۱٪ از پهنای باند را محدود کرده است.

برای باز گرداندن ۲۱٪، ابتدا باید Reservable Banddata-xwidt را در حالت Enabled قرار دهید و سپس مقدار آن را برابر صفر کنید. این کار باعث می شود، ویندوز پهنای باندی برای خود رزرو نکند.

انتهای پیام/

.

منبع : jomhouriat.ir