آکاایران: ساعت کار ادارات و دستگاه ها تا پایان مردادماه اعلام شد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران درباره ساعت کاری ادارات از ۲۰ تا ۳۱ مردادماه گفت: درپی تأثیر قابل توجه طرح تغییر ساعت اداری در کاهش میزان مصرف انرژی برق، این طرح از روز شنبه ۲۰ مرداد لغایت ۳۱ مرداد ماه تمدید می شود.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایسنا، صبوری با بیان اینکه تغییر ساعت کاری ادارات در میزان صرفه جویی مصرف برق تاثیر بسزایی داشته است، افزود: روزانه ۴۰۰ مگاوات با تغییر شروع ساعت کاری ادارات، صرفه جویی شده است. لذا با توجه به این میزان صرفه جویی، استانداری تهران تصمیم گرفت ساعت شروع کار دستگاه های مستقر در استان به استثنای دستگاه های خدمات رسان و موارد خاص تهران از ۲۰ مرداد تا پایان ماه، ۶:۳۰ صبح اعلام شود.

وی تصریح کرد: این ابلاغیه صادر و کلیه دستگاه های ملی و استانی از جمله ادارات، دانشگاه ها، شهرداری ها، مراکز آموزشی، پژوهشی، سازمان ها و نهادهای عمومی غیردولتی مستقر در استان تهران موظف به اجرای این ابلاغیه هستند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران ادامه داد: همچنین این دستگاه ها باید در بازه زمانی که مشغول به فعالیت هستند، دمای سیستم های سرمایشی خود را با حداقل دما تنظیم کرده و همچنان خاموشی دستگاه های خنک کننده از ساعت ۱۳ مورد تاکید است.

صبوری افزود: البته در ابلاغیه نوین دستگاه هایی که از ژنراتور و مولد انرژی استفاده و برق خود را از این راه تامین می کنند، از این قاعده مستثنا هستند.

انتهای پیام

.

منبع : isna.ir