Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
قیمت ارز در بازار ثانویه ۱۵ درصد زیر بازار
قیمت  ارز در بازار ثانویه ۱۵ درصد زیر بازار
با توجه به اجرایی شدن بسته ارزی جدید از امروز سه شنبه و اینکه مبادلات ارزی به جز کالاهای اساسی در بازار ثانویه و به صورت نرخ توافقی بین صادرکننده و واردکننده ان

آکاایران: قیمت ارز در بازار ثانویه ۱۵ درصد زیر بازار

آکاایران: قیمت ارز در بازار ثانویه ۱۵ درصد زیر بازار

با توجه به اجرایی شدن بسته ارزی نوین از امروز سه شنبه و اینکه مبادلات ارزی به جز کالاهای اساسی در بازار ثانویه و به صورت نرخ توافقی بین صادرکننده و واردکننده انجام می شود، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: هنوز خرید و فروش چندانی در بازار ثانویه انجام نشده که قیمت مشخص باشد اما قیمت توافقی حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود.

به گزارش آکاایران: احمد کیمیایی اسدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: عرضه کنندگان عمده ارز غیردولتی و غیرنفتی که شامل پتروشیمی و فولادی هاست، باید ارز خود را در بازار ثانویه عرضه کنند لذا باید منتظر بود و دید که بازار چگونه پیش می رود و واردکنندگان با چه قیمتی ارزشان را تهیه می کنند.

وی افزود: در هر صورت باید قیمت پایین تر از بازار باشد، چراکه معاملات به صورت خرد بوده و عمده نیست؛ بنابراین باید قیمت ارز در بازار ثانویه حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصدی زیر قیمت بازار باشد  اما نمی توان قیمت دقیقی ارائه کرد.

کیمیایی اسدی اظهار کرد: قیمت ها باید به گونه ای باشد که صادرکننده بتواند ارز خود را عرضه کند، چرا که اگر قیمت پایین باشد، صادرکننده رغبت به صادرات نخواهد داشت و مشکلات سه - چهار ماه اخیر تکرار خواهد شد. همچنین اگر قیمت بالا باشد، واردکنندگان به خصوص واردکنندگان مواد اولیه و تولیدکنندگان به مشکل بر می خورند.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در حال حاضر اگر قیمت ها در کانال ۸۰۰۰ تومان باشد، متعادل و برای صادرکننده و واردکننده مناسب است.

انتهای پیام  

.

منبع : isna.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :