آکاایران: معاون دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان مطرح کرد

امکان شکایت ایران از عراق در صورت عمدی بودن آتش سوزی هورالعظیم

معاون دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان گفت: در صورتی که آتش سوزی هورالعظیم عمدی باشد و مستنداتی در دست داشته باشیم و به وزارت خارجه ارائه کنیم، وزارت خارجه می تواند در این خصوص علیه کشور عراق شکایت کند.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایسنا، وحید حاجی علیخانی در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که شب گذشته ( ۷ مردادماه) در خصوص آتش سوزی مجدد بخش عراقی تالاب هورالعظیم و مشکلات زیست محیطی به وجود آمده ناشی از آن برای شهروندان در برخی شهرهای خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص آتش سوزی هورالعظیم یادداشتهای مختلفی به سفارت عراق در تهران و سفارت کشور ما در عراق ارائه شده است.

وی افزود: پس از مهار آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم، مجددا آتش سوزی رخ داده است بنابراین تقاضا دارم اگر مستنداتی در خصوص عمدی بودن این آتش سوزی وجود دارد، به وزارت خارجه اعلام شود.

معاون دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان تصریح کرد: در صورتی که این آتش سوزی عمدی باشد و مستنداتی در دست داشته باشیم و به وزارت خارجه ارائه کنیم، وزارت خارجه می تواند در این خصوص علیه کشور عراق شکایت کند.

حاجی علیخانی با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای مردم خوزستان در پی انتشار دود ناشی از آتش سوزی بخش عراقی هورالعظیم ادامه داد: در صورت شکایت از کشور عراق در خصوص آتش سوزی هورالعظیم، وزارت خارجه می تواند خسارت دریافت کند. همچنین عمدی بودن این حادثه خسارت دیگری دارد.

وی گفت: سفیر ایران و معاون سفارت ایران در بغداد در حال پیگیری این موضوع هستند.

معاون دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خوزستان اظهار کرد: در صورتی که بخواهیم مجددا هواپیمایی را جهت آبپاشی و اطفای حریق به منطقه آتش سوزی در عراق اعزام کنیم، باید از طریق تشریفات وزارت خارجه این موضوع با طرف عراقی هماهنگ شود.

انتهای پیام
.

منبع : isna.ir