آکاایران: در غزه، مردم برای برگزاری 18 دهمین جمعه از تظاهرات که نام آنرا «فرزندان شهدا ما » گذاشته اند آماده می شوند. این تظاهرات بعد از نماز عصر برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

تجمع اعتراضی کودکان فلسطینی در گذرگاه بیت حانون

وخامت اوضاع انسانی در غزه بسیار شدت گرفته است

دلایل احتمالی سفر هیأت سیاسی - نظامی مسکو به تل آویو

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، هیئت های فلسطینی از کلیه مردم شهرها،روستاها و اردوگاه های آوارگان فلسطینی برای شرکت در این تظاهرات که در شرق «نوار غزه» برگزار خواهد شد دعوت کردند.

18 دهمین جمعه راهپیمایی بزرگ برگشت در غزهغزه

به گزارش آکاایران: در این فراخوان بازگشت به منازلشان را حق مردم فلسطین دانسته شده و اعلام شده که مشارکت در راهپیمایی ها یک راه برای فریاد زدن به تمام جهان است که حق بازگشت مردم فلسطین را نمی توان تحت هیچ شرایطی از آنها سلب کرد.همچنین اعلام شده تظاهرات این جمعه به «کودکان شهید» فلسطینی اختصاص دارد.

این هیئت همچنین اعلام کرد که این تظاهرات و هدف افرادی که در تظاهرات شرکت می کنند، صلح آمیز است و اعتراض ها تا زمانی که به اهدافشان دست یابند ادامه خواهد یافت.

راهپیمایی بزرگ برگشت

پیش بینی می شود که تظاهرات پس از نماز جمعه از اردوگاه های پناهندگان آغاز شود و تا ساعت 19:30 نیز ادامه پیدا کند.

تظاهرات

فلسطینی ها از 30 مارس و به مناسبت 42 سالگرد روز زمین، در اعتراض به تحریم ها و اشغالگری رژیم صهیونیستی در مرز نوار غزه و این رژیم اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

فلسطین

سربازان اسرائیلی نیز به مردم غیرنظامی که به اشغالگری و اعمال تحریم غیرقانونی از سال 2006 بر ضد نوار غزه اعتراض دارند با گلوله های جنگی تیراندازی می کنند.

شهید

در "راهپیمایی بزرگ بازگشت" که از 30 مارس گذشته شروع شده تا کنون 152 فلسطینی توسط نیروهای رژیم صهیونیستی شهید و هزاران نفر زخمی شده اند.

178 / 165
.

منبع : iscanews.ir